Třicetiletý profesionál vyhrál v omniu, dráhovém víceboji, olympijské hry v Riu de Janeiro v roce 2016. Ve své kariéře posbíral také několik etapových prvenství na Tour de France, Giro d'Italia, španělské Vueltě a opanoval i další významné jednorázové závody. Zároveň je také aktuální mistr Evropy v hromadném závodě na silnici. Viviani závodí ze stáj Deceuninck – Quick-Step, stejně jako čeští cyklisté Zdeněk Štybar a Petr Vakoč.

Mezinárodní bodovací závod na padesát kilometrů Přilba Moravy 2019 se jezdí už od roku 1939.Zdroj: Jan BrychtaPři Grand Prix Favorit Brno pojedou s Vivianim v italském dresu ještě Stefano Moro a Davide Plebani. Silnou výpravu přivezou i Poláci v čele s Danielem Staniszewskim a Bartoszem Rudykem. Zkušený je i další Polák v dresu Prostějova Wojciech Pszczolarski, medailista z mistrovství světa i Evropy na dráze. Kvalitní výkony se dají očekávat od dráhařů z Dukly Praha a Prostějova. Pořádající TJ Favorit Brno vkládá největší naděje do Jana Voneše.

Při Memoriálu Otmara Malečke v Prostějově se v téměř sedmdesátikilometrové rychlosti srazili Robin Wagner (na detailních snímcích) s Jakubem Šťastným.
Tvrdý pád: sedřeného Šťastného bolelo sezení, Wagner spal s hlavou v polštáři

Časový harmonogram
- čtvrtek 12. září od 16.00: Grand Prix Favorit Brno – dráhový závod v olympijském omniu mužů, žen a juniorů
- pátek 13. září od 15.00: závody mládežnických kategorií Přilby Moravy, 18.30: mistrovství České republiky v keirinu, 19.00: Přilba Moravy – tradiční mezinárodní bodovací závod na 50 kilometrů

Brněnský velodrom nabídne bohatý program také v pátek, kdy se uskuteční prestižní mezinárodní bodovací závod na padesát kilometrů Přilba Moravy 2019, jehož historie sahá až do roku 1939, kdy se jel první ročník. Většina závodníků z předcházejícího dne je přihlášena i na Přilbu Moravy. Divácky atraktivní závod, který se jede za umělého osvětlení, odstartuje v sedm hodin večer.

Už ve tři hodiny začínají mládežnické kategorie a v půl sedmé večer se představí na dráze sprinteři, kteří se utkají o titul mistra České republiky v keirinu, což bude především souboj dráhařů brněnské Dukly.

Vokolo príglu. Ilustrační foto.
Nápad na Vokolo priglu vznikl ve vaně

Součást pátečního programu je rovněž výstava historického velomateriálu a kronik pokrývající šedesátiletou historii pořádající Tělovýchovné jednoty Favorit Brno. Ke zhlédnutí je připravena také bohatá fotogalerie a videoprojekce z úspěšné historie brněnské cyklistiky. Po oba dva dny je vstup volný.