Ve španělské Valencii v sobotu odstartuje úvodní díl mistrovství Evropy třídy Superstock 600.

Ježek se hodlá po prologu ve Valencii soustředit v dalším průběhu sezóny spíš na mezinárodní mistrovství Německa. Naopak Šemberu registruje startovní listina třídy Superstock 600 coby svého stálého letošního aktéra.

„Kompletně jsem jel Evropu už loni, ale to jsem byl na většině tratí úplným nováčkem. Letos by to mělo být jiné,“ věří Šembera, který nezměnil značku motocyklu Honda. „Jedna má zařízení na telemetrii, s tím však mistrovství Evropy určitě jezdit nebudu. Nikdo v týmu nechce, aby se opakoval loňský průser z Brna,“ naráží Šembera na loňskou diskvalifikaci na Masarykově okruhu. V závodě evropského šampionátu mu zapomněli mechanici odmontovat čidla telemetrie.

Šembera měl už o Velikonocích startovat v nizozemském šampionátu, splašené počasí však závod znemožnilo. „Ani mě to nemrzelo. V takové zimě bych toho stejně moc nenatrénoval,“ uznává Šembera.

Raději vzpomíná na březnové testy ve Valencii a Barceloně, kde strávil celkem čtyři dny. „Šlo mi hlavně o rozježdění. V Barceloně jsme simulovali závod na patnáct kol a po celou dobu jsem jezdil stabilní rychlé časy. Ve Valencii jsem se přiblížil osobáku.“ libuje si Šembera.

Amos Krejčí