„Je víc týmů, které projevily zájem o to, abych u nich příští rok hrál. Popravdě ale musím říct, že o Brnu hodně uvažuju,“ prozradil osmadvacetiletý basketbalista.

Prý z Nymburka odcházíte pryč. Je to pravda?
Právě se to řeší. Rozhodující slovo bude mít náš trenér (Muli Katzurin – pozn. red.). V jednu chvíli už to bylo domluvené, teď se to zase zkomplikovalo. Nikdo z vedení mu totiž o mém odchodu neřekl.

Kdy bude jasno?
Vypadá to, že se rozhodne během příštího týdne.

Chcete tým opustit z důvodu malého vytížení na palubovce?
Přesně tak, chci hrát. Trenér zůstává, nijak zvlášť se nezmění ani kádr. Aby bylo jasno, já mám Nymburk moc rád. Jsou tu skvělí spoluhráči. Ale je mi osmadvacet. Teď bych měl hrát svůj nejlepší basketbal a ne sedět na lavičce.

Jinak se ale Nymburku v minulé sezoně mimořádně dařilo…
Samozřejmě. Jedna věc je, že bych rád víc hrál, druhá samotný klub. Ročník byl nejúspěšnější v jeho historii. Prohrát v lize jeden zápas a projít play off bez porážky, to je naprosto unikátní. Může nás mrzet akorát pohár. Z tohohle pohledu byla sezona hodně pozitivní. Výkonnost mančaftu pořád stoupá.

Říkáte, že chcete hrát. Zamíříte do Brna?
Je víc týmů, které projevily zájem o to, abych příští rok u nich hrál. Popravdě ale musím říct, že o Brnu hodně uvažuju. Mám k tomu městu vztah.

Takže příští sezonu budete v brněnském dresu?
(smích) Těžko se k tomu vyjadřovat. Mám v Nymburku smlouvu. Nechci, aby to dopadlo tak, že nikam neodejdu a lidi pak na mě budou naštvaní. Snad to pochopí. Chtěl by si fakt někde pořádně zahrát. Pokud trenér řekne, že můžu odejít, projedu všechny možné nabídky a podle toho se rozhodnu.

Láme vás do přestupu kamarád Daniel Gajdošík, který už v Brně podepsal?
To je velké plus. Myslím, že Dan by byl docela rád, kdybychom hráli ve stejném dresu. Mluvil jsem s ním dneska ráno. Popisoval mi situaci, co se děje a tak. Jsme prakticky v neustálém kontaktu.

Další staronová tvář v Brně bude Jiří Černošek…
S Jirkou se znám delší dobu, už z juniorské reprezentace. Je to výborný kluk. Myslím, že je super, že se tam tihle kluci vrací. V Brně se hrál vždycky kvalitní basket. Miki Pospíšil měl čich na talenty, díky tomu vychoval spoustu kvalitních hráčů.

Radil jste se s někým v Nymburku? Třeba s Petrem Bendou?
Vím, kam míříte. Hráli jsme spolu už v Brně, vybojovali jsme tam tehdy třetí místo. Ale nijak zvlášť jsme se o tom nebavili. Skoro každý v Nymburku si Brnem prošel.

Jak vzpomínáte na tu úspěšnou sezonu?
To bylo prostě skvělé. Nic mi tam nescházelo. Já jsem z Prahy, ale Brno jsem si doslova zamiloval. Tišší město, kde je všechno tak nějak langsam (pomalé – pozn. red.). Nic ulítaného. Našel jsem si tam výborné kamarády, se kterými se doteď často vídám. Těžko na Brně hledat něco negativního. (smích)

Jak vysoko může Basketball Brno v nové sezoně vystoupat?
Pokud se sejde dobrý kádr, tak si troufám tvrdit, že bude hrát minimálně play off. Možná dosáhne i na medaili.

Kdo je Aleš Chán
Narozen: 1. srpna 1980 v Praze
Výška a váha: 215 cm, 120 kg
Klub: ČEZ Basketball Nymburk
Pozice: pivot
Kariéra: Vyšehrad, Nymburk, Ústí nad Labem, Brno, Nymburk
Záliby: hudba, jídlo, spánek
Statistiky sezony v Mattoni NBL:
Minuty: 329 (průměr 8,2 na zápas)
Body: 175 (průměr 4,4)
Doskoky: 88 (průměr 2,2)
Trestné hody: 32/15 (47%)