„Na loňskou kvalifikaci už nemyslím. Je nová sezona, máme nový tým. Věřím, že po pár oťukávacích minutách do toho pořádně vlítneme,“ hlásí brněnská křídelnice Eva Kopecká.

V dresu Wasserburgu přijede i česká reprezentantka Petra Záplatová. „Je to hodně nepříjemný soupeř, ale hlavně doufám, že náš tým ukáže svoji tvář a charakter,“ přeje si brněnský trenér David Zdeněk.
Královo Pole se ve skupině I střetne ještě s italskými Benátkami a švýcarským Fribourgem. Dál postupují první dva týmy a čtyři nejlepší celky ze třetích míst. „Všichni papírově favorizují Benátky. Druhé místo může být otevřené. Hodně napoví už první kolo,“ odhaduje Zdeněk. „Nejschůdnější protivník je asi Fribourg,“ doplňuje Kopecká.

Čeští reprezentanti porazili i Austrálii.
Čeští reprezentanti porazili i Austrálii a postupují z prvního místa

Loňského vítěze Středoevropské ligy čeká hned na úvod sok s devíti cizinkami v kádru. Královo Pole se rozhodlo pro úplně opačný extrém – jediná „zahraniční“ hráčka je Slovenka Veronika Remenárová.

„Chceme rozvíjet mladé české basketbalistky. Díky EuroCupu narazí na kvalitní zahraniční soupeřky a setkají se s tlakem, na který nejsou až na pár zápasů v lize zvyklé. Je to důležité pro potenciální reprezentantky. Na tréninku se hráčky znají, znají se mezi sebou i v české lize. Tohle je skok do vody,“ říká kouč.

Jako uklidňující element má na české naděje působit například velezkušená pivotka Ilona Burgrová. „V kabině je s ní velká sranda, je to taková mamka. Vždycky povolí atmosféru, protože ví, co kdy říct. Když je něco špatně, víme, že ona s Editou (Šujanovou – pozn. red.) to zvednou. Jsou pro nás takový opěrný bod,“ dodává Kopecká.

Program zápasů

Středa, 18.00: Wasserburg (d)
18. 10., 19.30: Fribourg (v)
25. 10., 20.00: Benátky (v)
2. 11., 19.30: Wasserburg (v)
22.11., 18.00: Fribourg (d)
29.11., 18.00: Benátky (d)

KP Brno

Trenér: David Zdeněk
Rozehrávačky: Gabriela Andělová (číslo 4), Sarah Beránková (15). Křídla: Eva Kopecká (5), Tereza Lančová (6), Karolína Jandová (7), Monika Verlíková (9), Monika Satoranská (11), Milena Prokešová (13), Barbora Holubová (21), Ludmila Dudáčková (23). Pivotky: Ilona Burgrová (8), Veronika Remenárová (10), Edita Šujanová (12), Alžběta Bubeníková (14)
Průměrný věk týmu: 24 let
Počet cizinek v týmu: 1

Vizitky soupeřů v základní skupině I

Reyer Benátky
Země: Itálie
Trenér: Andrea Liberalotto
Průměrný věk týmu: 24 let
Minulá sezona v lize:
3. místo po základní části, konec v semifinále play-off s mistrovským Lucca
Osobnosti týmu: Marie Růžičková (pivotka, Slovensko), Debora Carangelová (rozehrávačka, Itálie), Ashley Walkerová (pivotka, USA)
Počet cizinek v týmu: 2

Elfic Fribourg
Země: Švýcarsko
Trenér: Laurent Plassard
Průměrný věk týmu: 23 let
Minulá sezona v lize:
1. místo po základní části, ve finále porážka s mistrovským Heliosem
Osobnosti týmu: Marielle Giroudová (pivotka, Švýcarsko), Noemie Mayombová (pivotka, Belgie), Alexia Rolová (křídlo, Švýcarsko)
Počet cizinek v týmu: 3

TSV Wasserburg
Země: Německo
Trenér: Georg Eichler
Průměrný věk týmu: 25 let
Minulá sezona v lize:
1. místo po základní části, mistr německé ligy po vítězství nad Kelternem
Osobnosti týmu: Rebecca Tobinová (pivotka, USA), Annika Holopainenová (pivotka, Finsko), Petra Záplatová (rozehrávačka, Česká republika)
Počet cizinek v týmu: 9