Brňanky nikdy neprošly přes čtvrtfinále a jediná výhra v něm je už čtyři roky stará. Tehdy v sérii s Chodovem padly 1:4 na zápasy. Ostatní čtvrtfinále skončila vždy 0:4 v jejich neprospěch. „Letos hrajeme se silnými soupeři nejlíp, co pamatuji. Třeba se nám podaří Herbadent zaskočit, i když je velký favorit,“ usmál se Jiří Starý, prezident klubu a asistent trenérky Petry Prouzové.

Stačilo málo a brněnský celek mohl po pěti letech v play-off chybět. Účast zachraňoval v posledním klání základní části minutu a půl před koncem. Proti pražským Elite Židenice otáčely nepříznivý stav, rozhodující branku na 4:3 dala až v 58. minutě Linda Hyksová. „Obrovské drama. Raději bych to měla víc v klidu. Na mě jsme zažily až moc nervů,“ ušklíbla se kapitánka sedmého týmu po základní části Andrea Dernerová.

Při následném výběru soupeřů pro čtvrtfinále po Židenicích sáhlo až třetí družstvo pořadí, pohrdl jimi třeba Chodov, který je porazil v prvním kole loni. Možná se zalekl nevyzpytatelnosti Brňanek. Letos totiž ztrácely body se slabšími protivníky, jako jediné z extraligy však třeba porazily suverénní Vítkovice. „Tahle výhra představovala impulz. Od té doby jsme se zvedly hlavně psychicky. Hráčky si začaly víc věřit a přišly i další dobré výsledky se silnými soupeři,“ podotkl Starý.

Série s Herbadentem startuje v sobotu ve čtyři hodiny odpoledne na palubovce soupeře a v neděli se hraje druhý duel. Do Brna se čtvrtfinále přestěhuje příští víkend, kdy jsou na programu opět dva zápasy.

Florbal ŽideniceZÁKLADNÍ ČÁST EXTRALIGY
Tabulka: 7. místo, 8 výher, 3 prohry v prodloužení, 11 proher, skóre 71:94, 27 bodů
Nejproduktivnější hráčka: Andrea Dernerová – 20 bodů (14 branek + 6 asistencí)
PROGRAM ČTVRTFINÁLE
Sobota, 16.00: Herbadent – Židenice
Neděle, 14.00: Herbadent – Židenice
11. března, 20.00: Židenice – Herbadent
12. března, 17.00: Židenice – Herbadent