Loni vybojovaly ivančické zástupkyně na finálovém turnaji čtvrté místo. „Finále se hrálo v Mostě, kde jsem bohužel vinou zranění nemohla nastoupit. Letos tak půjde o moji premiéru. Holky loni skončily čtvrté, o to větší motivaci teď máme,“ má jasno Olšová, která nastupuje na pozici levé spojky.

Před rokem ji ze hry vyřadil utržený křížový vaz. „Návrat na hřiště po tak velkém zranění beru jako obrovský úspěch. Rekonvalescence byla velmi náročná,“ popisuje nepříjemnou zkušenost mladá naděje.

Kromě soutěže starších dorostenek nastupuje od února pravidelně v první lize žen. Cenné zkušenosti chce zužitkovat v nadcházejícím finále Sportovní ligy středních škol, kde se představí po boku týmových spoluhráček. „Všechny holky ve školním týmu spolu zároveň odmalička hrajeme za Ivančice. Začínaly jsme zhruba v osmi letech, ze vzájemné souhry teď můžeme těžit. Představíme se navíc v domácím prostředí, takže máme o co bojovat,“ burcuje Olšová, která v aktuální sezoně odehrála v první lize žen osm utkání a zaznamenala v nich sedmadvacet branek.

lezec Adam Ondra
Lezec Ondra byl znovu na stupních vítězů. Na SP v Moskvě skončil druhý

V základní skupině se hráčky Ivančic postaví hlučínskému Gymnáziu Josefa Kainara a Obchodní akademii a Hotelové škole Havlíčkův Brod. „Víme, o koho jde. Známe jejich nejlepší hráčky, které nastupují v extralize. Bude to velmi těžké. Tím spíš, že sehrajeme dvě utkání v základní skupině a v případě postupu i semifinále v jeden den,“ uvědomuje si talentovaná házenkářka.

Těžit může i ze zkušeností, které nasbírala v mládežnických reprezentacích. „S dorostenkami jsem byla před dvěma lety na mistrovství Evropy. S juniorkami pak letos v březnu na Turnaji čtyř zemí v Rusku, kde jsme skončily druhé a prohrály pouze s domácími Ruskami, které byly velké favoritky. Šlo o obrovský úspěch,“ přibližuje.

K příležitosti hájit národní barvy na mezinárodních akcích přistupuje s pokorou. „Nikdo nemůže říct, že má pozici v reprezentaci jistou. Každá hráčka o ni musí neustále bojovat a zasloužit si ji kvalitními výkony,“ líčí.

Brněnský šermíř Alexander Choupenitch při vyhlášení pózuje s olympijskou vítězskou Evou Samkovu.
Stříbrný Choupenitch. Šermíř skončil druhý mezi nejlepšími sportovci Sokola

A jaký je její sportovní sen? „Nejsem člověk, který si dává do budoucna velké cíle. Jdu krok po kroku. Aktuálně je můj největší cíl zahrát si českou nejvyšší soutěž a potom třeba nakouknout do zahraničí,“ dodává.