„Před sezonou jsme nic neočkávaly. Věřily jsme jen, že to může fungovat a přijde mi, že se to podařilo. Holky ke všemu přistoupily zodpovědně a pátou příčku považuju za úspěch,“ pravila jedna z tváří Šelem Brno Kristýna Boulová.

Narážela tak na pochyby o konkurenceschopnosti, které se vyrojily se zrodem brněnského družstva. Šelmy totiž mají oproti jiným extraligovým celkům speciální režim uzpůsobený potřebám hráček, které se nevěnuji výhradně volejbalu, ale také jiné práci, popřípadě mateřským povinnostem.

Trenér Andrej Titkov.
Většina hráčů dělá, co může. Ale máme ještě rezervy, říká kouč předposledního KP

Hlasy pochybovačů Šelmy dokázaly po rozpačitém startu umlčet. Z osmnácti zápasů totiž devět vyhrály a stejný počet prohrály, v posledním klání triumfovaly na palubovce čtvrtého celku soutěže Olympu Praha. „V základní části nás trápil post blokařky, kde jsme se potýkaly se zraněními. Dokonce jsme někdy sháněly na poslední chvíli hráčky z nižších soutěží, aby za nás nastoupily. Jsme rády, že i vzhledem k tomu jsme páté a máme dobrou výchozí pozici,“ pochvalovala si Boulová.

Nadstavba (o 5.-8. místo)

5. Šelmy Brno – 28 bodů
6. Královo Pole – 25 bodů
7. Přerov – 20 bodů
8. Ostrava – 11 bodů

Po dílčím úspěchu Šelmy čeká další výzva. Potřebují vyhrát svou nadstavbu a udržet tak pátou pozici. Jedině ta jim ve čtvrtfinále play-off zaručí, že se vyhnou jednomu ze zdánlivě nepřekonatelného tria Olomouc, Prostějov a Liberec.„Každopádně nám jde o to skončit na páté pozici,“ burcovala Boulová.

Největší rival v boji o vítězství v nadstavbě sídli jen pár kilometrů daleko. Pouze tři body ztrácí na Šelmy volejbalistky Králova Pole. Po radikální omlazovací kůře dokončil tým z haly ve Vodově ulice základní část na šesté pozici. „Naše výkony byly dost kolísavé, víme o tom a pracujeme na zlepšení. Uvědomujeme si, kde nás tlačí bota,“ prohlásil trenér družstva Tomáš Samsely.

Trenér a majitel brněnské Komety Libor Zábranský.
12 hráčů přišlo, 5 z nich už je pryč. Reagujeme na naše potřeby, říká Zábranský

I jeho svěřenkyně vstupují do nadstavby především s touhou vyhnout se elitní trojici. „Všem nám jde o to. V nadstavbě budeme mít program relativně volnější. Play-off je ještě o něčem úplně jiném. S tím ale počítáme a víme, co nás čeká,“ poznamenal Samsely.

Další fáze soutěže načnou oba brněnské týmy v sobotu 9. února, KP proti Přerovu, Šelmy s Ostravou.