Právě s tím sedmnáctiletým krasobruslařem, který vyhrál víkendový šampionát Spojených států v Kansas City. Ve své volné jízdě předvedl jako první v historii hned pět čtverných skoků. „Jo, to on v tréninku dělá normálně, pro nás žádná novinka,“ usmíval se šestadvacetiletý Březina.

Pro něho jde o obrovskou motivaci. „Když to člověk vidí v tréninku, tak ho to nabudí. Taky se snažím, poslední měsíc už pracujeme na toeloopu a Rafael se mě snaží přesvědčit o tom, abych začal v létě dělat čtverného flipa. Uvidíme, jak se to vyvine,“ dodal brněnský rodák.

Na mistrovství Evropy předvede se čtyřmi obrátkami ve volné jízdě salchowa. „Takhle jsme to trénovali od Číny,“ připomněl listopadový závod Grand Prix. Obsadil v něm desáté místo, na předcházejícím v Kanadě byl čtvrtý. „Na mistrovství světa to už možná bude trošku jinak, ale v Ostravě nebudu nic měnit na poslední chvíli. Nechci si tím zkazit to, co jsem natrénoval, jenom proto, že bych chtěl předvést něco víc,“ vysvětloval Březina.

Co natrénoval? „Hodně děláme na věcech, které v jízdách potřebuji. Od začátku, co jsem v Americe, jezdím tři čtyři programy denně. Mám najeté kilometry a je to úplně jiný trénink, než na jaký jsem byl zvyklý. Je to opravdu bruslení, bruslení a bruslení,“ líčil spokojeně 173 centimetrů vysoký krasobruslař.

Březina dbá i na technickou stránku. „Dávám i méně skoků, protože všechno, co se jich týká, se v podstatě odvíjí od bruslení. Posledních pár let jsem technické bruslení, prostě hrany, piruety a práce s kroky, dost zanedbával. Na tom jsem teď hodně pracoval. Myslím, že skoky jsou teď pro mě jednodušší. Mám rychlejší nohy i odraz, všechno je úplně jinde, než na co jsem byl zvyklý,“ prozradil.

Doma má bronz z mistrovství Evropy v Záhřebu 2013. „Bylo to hezké, ale bohužel jde jen o vzpomínky a já se rád dívám do budoucnosti,“ řekl Březina před dnešním startem. Jaké jsou jeho ambice ve vyprodané Ostravar Aréně? „Publikum bude určitě hlasité a budu se snažit vzít si z atmosféry jenom to nejlepší,“ slíbil zkušený český reprezentant.