SOUTĚŽ: Vyhrajte startovné na běžecký závod ČSOB Triexpert Vokolo priglu 2019
Už přes dva a půl tisíce běžců se přihlásilo a kapacita závodu je s velkým předstihem naplněná. Přesto máte šanci se ho zúčastnit. Deník Rovnost s pořadateli ČSOB Triexpert Vokolo priglu vyhlašuje soutěž o dvě startovné zdarma na desátý ročník klání okolo Brněnské přehrady.
Stačí odpovědět na otázku: Kdo v absolutním pořadí vyhrál první ročník Triexpert Vokolo priglu?
Své odpovědi posílejte na e-mailovou adresu sport.brnensky@denik.cz do pondělí 23. září. Dva soutěžící vyhrávají volné startovné. Uveďte své jméno, datum narození, adresu, telefon a do předmětu napište heslo: Vokolo priglu. Výherce redakce kontaktuje.

V sobotu 12. října se Vokolo priglu dočká svého jubilejního desátého ročníku a Deník Rovnost připomene jeho historii i současnost v pětidílném seriálu. „Když jsme tenkrát začínali, chtěli jsme udělat jeden krásný závod, nenapadlo mě, co bude za deset let. Po prvním ročníku jsme čekali na odezvu, zda nás to bude naplňovat. Víceméně to tak řešíme každý rok. Unavení po závodě si sedneme a bavíme, zda to je dobré, zda seženeme peníze a máme chuť jít dál. A dokutáleli jsme to na desátý ročník,“ usmívá se ředitel závodu Petr Božek.

V jeho hlavě se podnik okolo Brněnské přehrady zrodil. „Vytvořili jsme závod s Honzou Lepierem (šéf Triexpertu – pozn. red.), který otevíral prodejnu v Brně a chtěl dělat pro běžce tréninky i závody. Začali jsme s Jardou Kocourkem spolupracovat na Brněnském běžeckém poháru, ale Honza chtěl něco vlastního. Myšlenka na Vokolo priglu mě napadla ve vaně. Honza je táta a já máma, on zajišťuje peníze a já péči,“ přiblížil s nadsázkou Božek.

Pro letošní slavnostní závod chystají pořadatelé několik novinek. Na zajímavé dárky se může těšit zhruba osmdesát aktérů všech deseti ročníků. „Dostanou například dřevěný držák, na které si pověsí všech deset medailí,“ podotkl ředitel.

Změní se také místo startu a cíle Vokolo priglu, z areálu Lodních sportů Brno se přesune na Kozí horku. „Bude tam větší komfort pro závodníky i naše partnery. Domlouváme se s Dopravním podnikem města Brna, který slaví 150 let, aby udělal kyvadlovou dopravu mezi přístavištěm a Kozí horkou. Může jí o zpestření pro závodníky, že se do zázemí dopraví parníkem,“ řekl Božek.

Vokolo príglu. Ilustrační foto.
Vokolo priglu hlásí účastnický rekord. Počtvrté v řadě uspěl Homoláč

Pro větší pohodlí běžců připravují pořadatelé vydávání startovních balíčků den před závodem v centru města. Mezi slavnými hosty pak budou světová rekordmanka v běhu 800 metrů Jarmila Kratochvílová a halová mistryně svět na stejné trati Ludmila Formanová.