Nyní po narození syna se již osmadvacetiletá nahrávačka chce vrátit k volejbalu – posílí brněnské Šelmy. „Pavla je typ hráčky a člověka, který přesně zapadá do našeho konceptu. Již v minulosti jsme se bavili o jejím možném působení v Šelmách, minulý týden jsme se dohodli, že Pavla má zájem zkusit trénovat a případně hrát v režimu, v jakém fungujeme,“ popisuje jednání prezident klubu Martin Gerža.

Rodačka z jihomoravské metropole začínala v sousedním Králově Poli, kde nastupovala i pod vedením současného trenéra mužů Ondřeje Marka. Následovalo angažmá v Prostějově, který dirigovala v jeho nejúspěšnější éře.

V roce 2014 přestoupila do italské Serie A, po roce pak do polské PlusLigy, kde byla v roce 2018 vyhlášena jako nejlepší nahrávačka tamního poháru. Další polské angažmá ale zhatil krach klubu, kde měla hrát. Na sezonu se tak usídlila v Praze, kde nakonec pomohla pražskému Olympu ke čtvrtému místu v extralize.

Fanoušci si jí jistě dobře pamatují – právě ona velkou měrou přispěla k postupu do semifinále přes brněnské Šelmy. „Měl jsem možnost ji sledovat na Olympu před dvěma lety a ostatní nahrávačky u nás výrazně převyšovala,“ říká na adresu nové posily trenér Ondřej Boula, bývalý reprezentační nahrávač. „jsem přesvědčen, že i krátce po mateřské u nás bude patřit k nejlepším nahrávačkám. S jejími zkušenostmi je schopná tým vést, i když ještě nebude v top formě,“ dodává.

Bývalá spoluhráčka a velká kamarádka Ivony Markové příliš neváhala. „Manžel hraje v Ostravě vrcholově basketbal, takže by to bylo těžké skloubit se zahraničím. Brno je pro mě srdcová záležitost, navíc Šelmy jsou pro mě ideální varianta, jak skloubit volejbal a péči o malého syna,“ říká Šmídová.

V brněnském celku doplní nahrávačskou dvojici Soňu Novákovou a Šárku Šloufovou. O fungování trojice nahrávaček trenér Boula starost nemá, „Mám zkušenosti se třemi nahrávači v týmu. Jsem přesvědčený, že to tak může fungovat. V tréninku se protočí všechny nahrávačky, to bude jediná změna, pro stávající se podmínky u nás kromě výše zmíněného nemění. Navíc jim Vinci může ulehčit situaci, například Soně po fyzické stránce,“ podotýká.

Na zápasy s novým týmem se čerstvá posila Brna těší. „Máme dobře složený tým, pokud se nám vyhnou zranění, tak věřím, že to může být dobrá sezona,“ hlásí.

Šelmy po pondělním extraligovém utkání s Duklou Liberec, které začíná v pět hodin odpoledne před kamerami ČT sport, čekají před odjezdem na turnaj evropského poháru ještě dvě extraligová utkání – v pátek v Liberci a v sobotu ve Šternberku. Příští týden se představí v italské Monze, kde v úterý 8. prosince sehrají osmifinále Poháru CEV proti srbskému Žok Ub, vítěz tohoto duelu si ve čtvrtek zahraje proti vítězi zápasu Békéscaba-Monza o postup do semifinále.

Matouš Müller