Severočeský klub kritizuje způsob, jakým brněnský Volejbal vyhrál první ligu. Do rezervního mužstva totiž přešly hlavní brněnské volejbalové hvězdy Ondřej Boula a Michal Hrazdira z A týmu i za cenu toho, že už podle pravidel nesmí nastoupit v nejvyšší soutěži, a pravidelně za něj naskakují také další extraligoví volejbalisté. „Je to absurdní. Tým, s nímž budeme bojovat, má téměř totožné složení, vede ho ten samý kouč a nastupuje ve stejných dresech a v hale jako celek, který skoro postoupil do semifinále extraligy,“ zmínil předseda benáteckého klubu Vladimír Němeček.

Baráž Benátky nad Jizerou - Brno
1. zápas 6. dubna od 18.00 v Benátkách
2. zápas 7. dubna od 18.00 v Benátkách
3. zápas 13. dubna od 17.00 v Brně
případné další termíny:
4. zápas 14. dubna od 17.00 v Brně
5. zápas 19. dubna od 17.00 v Benátkách

Podle Severočechů nemají Brňané právo nastoupit do baráže. Podle nich porušují regule tím, že extraligový a prvoligový klub Volejbalu je majetkově i funkcionářsky propojený. Svaz ovšem stížnost Severočechů smetl ze stolu s tím, že brněnské celky jsou oddělené subjekty. Benátky ale závěr svazu rozporují. „Rezignoval na povinnost chránit regulérnost soutěže a místo toho až účelovým výkladem poskytuje prostor k uskutečnění záměrů Brna,“ uvedl právní zástupce Benátek Jakub Celerýn.

I proto se klub hodlá v případu obrátit na civilní soud. Majitel extraligového Volejbalu Brno Martin Gerža obvinění o propojení odmítá. „Odstoupil jsem z funkce v prvoligovém klubu SK Volejbal Brno a došlo k majetkovému vypořádání. Teď jde oproti Volejbalu o samostatný subjekt a já s ním v současnosti nemám nic společného. Dvě svazové komise došly k závěru, že prvoligový klub muže nastoupit do baráže. Jinak nevím, co k tomu mám říct,“ prohlásil Gerža.

V rozjitřené atmosféře začíná v sobotu od šesti hodin večer na palubovce Benátek série na tři výhry. „Soupeři nám nepřejí. Neudělali jsme ale nic zakázaného. Taky mě náročný program unavuje, ale beru jako osobní výzvu uspět na dvou frontách. Navíc jsme v extralize dokázali, co jsme říkali od začátku sezony: že i mladí umí hrát volejbal,“ sdělil trenér obou brněnských týmů Ondřej Marek. Jeho svěřenci v nejvyšší soutěži těsně podlehli Kladnu 2:3 na zápasy.