Kdyby druhé klání skončilo o pár vteřin dříve, vše by skončilo podle předpokladů. Jenže závěrečné skóre se počítá až po čtyřiceti minutách a Prostějov s Brnem bojoval až do konce.

Na konečných 17:17 srovnal Alexandr Vyroubal dvě vteřiny před závěrečným hvizdem. „Šlo o třetí střelu útoku a padlo to tam. To, že jsme Brno obrali o bod, považujeme za velký úspěch. Za dospělé hraju asi tři nebo čtyři roky a za tu dobu se nám to snad povedlo jen podruhé. Tahle sezona je a bude hodně vyrovnaná, ukázali jsme, že se můžeme měřit s každým,“ radoval se prostějovský Petr Šnajdr.

Výhrou nad pražskou Slavií 8:4 prodloužili futsalisté brněnského Helasu vydařené období, v nejvyšší soutěži vyhráli už čtvrtý zápas v řadě.
Futsalový Helas zažívá vzestup, pádí směr play-off

Brňané po prvním vyhraném zápase, který ovládli 16:9, asi podobnou zápletku příliš nečekali. Zvlášť když ve druhé půli remízového klání odskočili už na rozdíl pěti košů.

„Hráli jsme to pak špatně. Byli jsme zbrklí, místo abychom si pečlivě připravovali střely. Půl minuty před koncem jsme dali na 17:16 a myslel jsem, že už soupeře ubráníme. Bohužel to nevyšlo. Byl jsem dost naštvaný a i na hráčích šlo vidět velké zklamání. Nic se však neděje, ztrátu bereme jako motivaci,“ nedělal brněnský kouč Jakub Máša z remízy tragédii.

Moravské derby
1. zápas: Prostějov – Brno 9:16 (7:12)
2. zápas: Prostějov – Brno 17:17 (9:12)


Tabulka:
1. Brno 11
2. České Budějovice 6
3. Znojmo 4
4. Prostějov 3