Je po špatném vstupu do sezony nezvyk vyhrávat?

Věděli jsme, že tým na vítězství máme, ale zápasy nám utíkaly těsně nebo až v koncovkách. Přišli noví hráči Honza Tomanec a Kevin Ware, začalo to vycházet.

Právě Američan Ware hru výrazně pozvedl. Čím je tak prospěšný?

Podrží nás, když se nedaří, vyplní hluchá místa. Vezme hru na sebe, to hodně pomáhá. Vytvoří prostor pro ostatní, umí toho využít dobří střelci jako Honza Tomanec nebo Michal Křemen.

Jak se vám spolupracuje se třemi americkými hráči v družstvu?

Všichni jsou strašně pohodoví, na nic si nehrají. Není úplně zvyk, že Američané hrají takto týmově, spíš se snaží udělat si čísla.

Zdeněk Nehyba
Narozen: 13. prosince 1995 (21 let)
Klub: mmcité Brno
Pozice: křídlo
Výška: 198 centimetrů
Váha: 90 kilogramů
Letošní statistiky: 15 zápasů, 179 minut, průměr 2,9 bodu na zápas

Ale dostáváte se kvůli jejich příchodu méně na hřiště…

Na začátku sezony jsem si říkal, že to bude lepší, ale jsem za svůj prostor rád. Nedařilo se, klub musel přivést nějaký motor, což je Kevin. Věřím, že jak se ustálíme a začneme si víc věřit, půjdeme do hry zase my mladí.

Přes dvacet minut jste se dostal jen při zápase v Pardubicích. Vyhovuje vám role střídajícího žolíka?

Každý má nějakou roli, pro mě je vždycky hlavní makat v obraně. Pak přidat nějakou střelbu za tři body, ale to je bonus. V Pardubicích nám scházeli hráči, takže jsem dostal šanci. Bodově se mi zápas povedl, ale týmově ne.

Může tým vystoupat až do play-off?

Kvalitu na to určitě máme, přišli dobří zahraniční basketbalisté. Bohužel jsme si nechali utéct začátek sezony, takže záleží i na tom, jak se bude dařit ostatním soupeřům. Potřebujeme zvládat hlavně domácí zápasy, nejlépe všechny vyhrávat.