K neotřelé výměně strojů došlo díky spolupráci, kterou dvě zavedené české motoristické značky – Mičánek Motorsport zaměřující se na stroje Lamborghini a Buggyra – navázaly. „Známe se dlouho, chtěli jsme nějak spolupráci rozšířit,“ uvedl Mičánek.

Jeho stáj má teď díky souhře s Buggyrou nové možnosti, jak růst. „Uvažujeme, že pojedeme závody v čínském šampionátu GT vozů. Buggyra jezdí v Asiii s trucky. Je to pro nás dost zajímavé zkusit si závodění na jiném světadílu. Obrazně řečeno nehrajete pořád jen v Rondu, ale podíváte se i do světa,“ prohlásil Mičánek, jehož stáj se účastní třeba prestižního podniku Lamborghini Super Trofeo i zónového středoevropského šampionátu.

ZÁZEMÍ VELIKÁNA

Brněnská stáj také může díky nové spolupráci využívat výhod zázemí Buggyry. „Jde o velkou stáj, která má své vozy na Dakaru, v tahačích, teď díky nám v automobilových závodech. Má třeba kvalitní mediální zázemí, my máme zas dobrou síť kontaktů. Jde o užitečné propojení,“ vysvětlil Mičánek.

Letošní sezona se pro brněnský tým blíží k finiši. Minulý závod na Slovakiaringu v Orechové Potoni končila brněnská stáj se smíšenými pocity. Bronislav Formánek v pohárové třídě GTC obsadil první a druhou pozici. O poznání hůř se vedlo druhému jezdci stáje Michalu Makešovi, který z obou závodů odstoupil. „Vybral si porci smůly snad na celé dvě sezony,“ ozřejmil Mičánek, který má ale jinak důvody ke spokojenosti.

V prestižní třídě Lamborghini Super Trofeo dokáže brněnský tým konkurovat špičce, ve středoevropském zónovém mistrovství pravidelně vyhrává. Tento víkend čekají brněnské jezdce jedny z posledních závodů roku na německém Nürburgringu.