Od nového ročníku povede Frýdek-Místek. „Jednoznačně nejhorší sezona v mé kariéře, co se týče umístění i obrazu hry. Přitom kádr jsme podle jmen neměli špatný. Za neúspěchem stojí celá řada faktorů. Klub je v přechodném období a neustálený,“ lamentoval Titkov, jehož na postu trenéra nahradí kouč Ivo Vávra, který má smlouvu na tři roky.

Trápení Králova Pole
- Základní část:
Umístění: 11. místo (11 bodů)
Zápasová bilance: 22 zápasů – 3 výhry, 5 remíz, 14 porážek
Skóre: 545:622
- Skupina o udržení:
Zápasová bilance: 3 výhry, 3 prohry.
Skóre: 178:174
Celkové umístění: 11. místo

Nový lodivod brněnského celku v minulosti jedenáct let vedl ligové Kopřivnice, v posledních dvou sezonách měl na povel Litovel, teď hodlá vytáhnout Královo Pole, které má za sebou dvě nevydařené sezony na chvostu nejvyšší soutěže, z marasmu. „Cílem je nastartovat koncepci a v horizontu dvou, tří let vrátit Brno tam, kam patří, tedy do play-off a ještě výš. Nemůžeme čekat, že se nám to povede už v příští sezoně,“ oznámil Vávra. Třesk se v klubu chystá také na funkcionářských pozicích, změny ve vedení klub oficiálně oznámí až po zasedání.

Podle Vávry je klíčem k obrodě královopolského celku především lepší práce s mládeží. „Když se nevychovávají mladí, je vše složité. Nás teď čeká důslednější práce s ní, ideálně musíme odchytit mladé už od střední školy. Je třeba zapojit dorost. Klubu taky nepomáhá, když se pořád střídají trenéři. Potřebujeme dorostenecký tým, z něhož potom získáme hráče do A mužstva,“ upozornil Vávra.

Od vedení klubu dostal zelenou k tomu, aby si přetvořil kádr podle vlastních představ. „Mám vyhlédnutých pět až šest hráčů, které přivedu. Někteří jsou zkušení, jiní zase představují tolik potřebné dravé mládí,“ uzavřel nový lodivod královopolského celku.