Desátého Králova Pole a dvanáctých Maloměřic. „Líbí se mi přístup svazu. I když existoval nátlak na co nejrychlejší rozhodnutí, přijde mi dobré získat čas navíc a potom rozhodnout. Vyčkává se i proto, že je třeba zesynchronizovat rozhodnutí s evropským svazem, jak to bude s nasazováním do mezinárodních soutěží,“ popsal trenér házenkářů Maloměřic Vít Musil.

Házená v Brně v sezoně 2019/2020

Královo Pole
- Počet zápasů: 21
- Zápasová bilance: 6 výher, 2 remízy, 13 proher
- Počet bodů: 14
- Skóre: 516:575
- Postavení v tabulce: 10. místo ze 12
- Nejvyšší výhra: 9. listopadu KP - Maloměřice 30:22
- Nejvyšší prohra: 7. března: KP - Dukla Praha 19:40

Maloměřice
- Počet zápasů: 21
- Zápasová bilance: 1 výhra, 1 remíza, 19 proher
- Počet bodů: 3
- Skóre: 454:672
- Postavení v tabulce: 12. místo ze 12
- Nejvyšší výhra: 1. února: Maloměřice - Frýdek-Místek 22:20
- Nejvyšší prohra: 22. září: Plzeň - Maloměřice 38:16

Právě jeho svěřenci rozhodnutí bedlivě vyhlíží. Nachází se totiž na poslední pozici. Díky předčasnému ukončení sezony je dost možné, že se vyhnou případné baráži a v soutěži se udrží. Takový scénář přitom vypadá v tuto chvíli nejreálněji. „Je možné, že se udržíme. Přece jenom nedokážu si představit, jak by se řešil postup v případě druhé ligy, kde se teprve rozjížděla druhá polovina soutěže. I tak ovšem z případného konce nejásáme. Přece jenom chceme dopadnout líp než poslední,“ poznamenal maloměřický lodivod, jehož svěřenci právě v jarní části sezony zlepšili výkony, když v prvním kole po pauze zdolali předposlední Frýdek-Místek 22:20 a na začátku března v derby s Královým Polem remizovali 26:26.

Jeho svěřenci dostali osobní volno, které ovšem vystřídá individuální trénink. „Přejdeme na udržovací trénink jednotlivců. Společně se scházet nemůžeme a hráčům jsem říkal, ať se ani nesnaží v současné situaci vídat společně,“ líčil brněnský lodivod.

Pokračování ročníku nevypadá nadějně a tak pomalu přichází také prostor k bilancování. Maloměřice před vynucenou pauzou prohrály devatenáct z jedenadvaceti zápasů. „Z některých věcí jsme byli překvapení. Úroveň byla vyšší, než jsme očekávali, když jsme do extraligy vstupovali. Klade to na nás ještě vyšší nároky,“ zamyslel se Musil.

Házenkáře Králova Pole očekávané zrušení soutěže příliš neovlivní. Ve zbytku základní části už Brňané neměli o co hrát. Z desáté příčky ztráceli na osmou pozici Jičína zajišťující play-off už propastné čtyři body. V posledním utkání před nucenou pauzou schytali debakl sezony 19:40 s pražskou Duklou.

Královopolané se stále udržují v kondici. „Samozřejmě se nějak snažím udržovat. Většinou jezdím doma na kole a dělám zpevňovací cviky s vlastní váhou, ale také něco málo s činkami,“ poznamenala spojka brněnského celku Vít Kučera, jenž rovněž očekává konec ročníku. „Vzhledem k tomu, jak rozhodly svazy ostatních soutěží, patrně sezonu předčasně ukončí,“ poznamenal Kučera.

Pro Královo Pole je tato sezona zklamáním. Klub nepřekročil stín posledních dvou ročníků a potřetí v řadě by se neprobojoval do play-off. V něm si naposledy zahrál v roce 2017.