V pátek od šesti večer se nejprve utkají s Dynamem Moskva, v sobotu od pěti odpoledne s týmem z druhé ruské ligy Syktyvkarem a turnaj završí nedělním soubojem od dvou odpoledne s Piešťanskými Čajkami. „Známe systém soutěže, víme, co můžeme čekat od náročného cestování, takže teď je nejdůležitější jít zápas od zápasu, připravit se na jednotlivé soupeře, kteří, byť jsou z velké části stejní jako loni, obměnili stejně jako my kádr. Cílem na víkend je tedy pokusit se vyhrát maximální počet zápasů a začít si budovat pozici v základní skupině pro další fáze soutěže," prohlásil trenér výběru Viktor Pruša.

V EWBL hrané systémem turnajů Žabiny na přelomu listopadu a prosince pocestují do Piešťan, kde se utkají s běloruským Horizontem Minsk a maďarským Pinkk Pecsi 424, v lednu poté odehrají turnaj v lotyšské Liepaje s domácím týmem a s nizozemským celkem Orange Lions. „Systém soutěže známe už z loňska, cestování je sice náročné, výhodou dílčích turnajů je ale to, že se necestuje na jednotlivá utkání. Na prvním turnaji se vždy hrají tři utkání ve třech dnech, na ostatních dvou jsou to dvě utkání ve dvou dnech, což je sice náročnější z hlediska regenerace, ale nestrávíme na cestách tolik času, jako kdybychom dojížděli na každý zápas zvlášť,“ chválí turnajový systém EWBL generální manažer Žabin Radek Šír

Harmonogram turnaje
- pátek 4. října: 15:30 - Piešťanské Čajky (SVK) vs. Dynamo Moskva (RUS), 18:00 - slavnostní zahájení turnaje, BK Žabiny Brno (CZE) vs. BC Nika Syktyvkar (RUS)
- sobota 5. října: 14:30 - Piešťanské Čajky (SVK) vs. BC Nika Syktyvkar (RUS), 17:00 - BK Žabiny Brno (CZE) vs. Dynamo Moskva (RUS)
- neděle 6. října: 11:00 - BC Nika Syktyvkar (RUS) vs. Dynamo Moskva (RUS), 14:00 - BK Žabiny Brno (CZE) vs. Piešťanské Čajky (SVK)