Čtvrtá nejlepší doskakující hráčka minulé sezony španělské ligy s týmem poprvé trénovala v úterý. „První dojmy z města jsou dobré, lidé na ma působí přátelsky a uvolněně, cítím se tu vřele přijatá. KP hraje dlouhodobě EuroCup a patří mezi respektované kluby, proto jsem ráda, že jsem tady," poznamenala osmadvacetiletá pivotka.

V minulém ročníku nastupovala za španělský Ferrol, jeden z vrcholů své kariéry zažila před pěti lety v dresu francouzského Bourges, s nímž si zahrála i Final Four Euroligy. Kromě toho už zkusila nejvyšší tureckou i italskou ligu. „Za český klub naskočím poprvé. Vždy, když se člověk ocitne v nové zemi, jde o odlišnou zkušenost. Důležité je, aby si v klubu človkěk vytvořil vztah ke svým spoluhráčkám jako ke své rodině, a aby se tak pro hráčku stál klub domovem," řekla van Grinsvenová.

V dresu KP hodlá prožít úspěšnou sezonu a vylepšit umístění z minulého ročníku, kdy ambiciózní celek i vinou rozsáhlé marodky vypadl v základní skupině EuroCupu a v domácí lize obsadil čtvrtou pozici. „V EuroCupu chci s týmem do dalšího kola. Co se týče české ligy, samozřejmě mám za cíl vždy vyhrávat, ale vím, jak to v Česku je a doufám, že budeme ve finále nebo v semifinále," pravila odhodlaně 191 centimetrů vysoká hráčka.

Vedle Kanaďanky Emily Potterové a Američanky Gabby Greenové jde o třetí zahraniční akvizici klubu, pokud se neberou v potaz slovenské hráčky. „V Králově Poli by měla Chatilla zvýšit důraz při útočném i obranném doskakování a zaujmout vůdčí roli po Editě Šujanové," prohlásil generální manažer Richard Foltýn.

Basketbalistky KP pod taktovkou trenéra Dušana Medveckého zahájily sezonu v neděli ligovým vítězstvím 92:71 v Trutnově, druhý zápas je čeká ve středu na palubovce silného Hradce Králové. Van Grinsvenová oblékne dres KP premiérově pravděpodobně až v prvním domácím zápase sezony KP proti Slavii, který je na programu v sobotu od půl čtvrté odpoledne v hale ve Vodově ulici.