Ve finální sedmičce zastupuje dlouhodobého českého extraligového vládce Modřice. Společně s Radkem Pelikánem, Martinem Müllerem a Jakubem Pospíšilem. „Konkurence byla obrovská, na soustředěních se odehrálo několik velice kvalitních setů, které ukázaly, že minimálně pět z nás může dvojice i trojice hrát," uvedl Rosenberk.

Z původní patnáctky vybral trenér Petr Gulda po tréninkových kempech deset nohejbalistů, které vzal na dvě nominační soustředění do Nymburka. Po víkendu vypadli benešovský Jiří Doubrava a modřická dvojice Petr Topinka s trojnásobným nohejbalistou roku Pavlem Kopem. „Pavla na šampionát bohužel nepustí svalové zranění. I když podstupoval řadu vyšetření a intenzivní léčbu včetně různých netradičních postupů, neumožňuje jeho zdravotní stav nominaci. Pro náš tým je to velké oslabení a pro Pavla sportovní tragédie," uvedl pro oficiální webové stránky šampionátu Gulda.

S vybranou sedmičkou vstoupí do světového šampionátu v pátek duely v základních skupinách. „Velký dík patří všem hráčům, kteří se soustředění účastnili. Také ti, co se nedostali do finální nominace, mají díky svému přístupu a nasazení velkou zásluhu na aktuální formě české nohejbalové reprezentace," ocenil český i modřický trenér.

Zatímco do singlu nastoupí Ondřej Vít, obsazení dvojic a trojic se nejspíš bude lišit podle jednotlivých duelů. O zařazení Rosenberka kouč nepochyboval. „Je to příjemné i trochu svazující, protože důvěra znamená nejvíc, co ve vás trenér může vložit. Lhal bych, kdybych řekl, že nejsem mírně nervózní," podotkl modřický hráč.

V plánu má navázat na dvě zlata z dvojic a trojic na loňském mistrovství Evropy ve slovenském Humenném. „Nehodlám z těchto cílů ustupovat, to by znamenalo, že si nevěřím. Já věřím, že minimálně dvě zlata budou," doplnil Rosenberk.

Česká nominace pohledem trenéra Petra Guldy:SINGL
Ondřej Vít: „Ondra má hodně natrénováno a jeho forma slibuje velkou šanci na úspěšné vystoupení.
DVOJICE
Radek Pelikán: „Velmi zkušený hráč, klasický dvojkař, umí i blokovat."
Jakub Mrákava: „Dlouho jsem se rozhodoval mezi ním a Jirkou Doubravou. Jakub má lepší mezihru a je univerzálnější."
Lukáš Rosenberk: „Od počátku přesvědčen, že Lukáš v sestavě být musí. Mám ho v týmech od juniorů a nikdy mě nezklamal."
TROJICE
Jan Vanke: „Honza má letos obrovskou formu a po zisku titulu v extralize je v euforii. Určil jsem jej jako kapitána a má plnit roli lídra na hřišti i mimo něj."
Jakub Pospíšil: „Letos v přípravě ukázal, že má co nabídnout, a do nominace se zcela po právu dostal."
Martin Müller: „Souhra s Pospíšilem a Rosenberkem dostala Martina do nominace. Navíc jeho styl vnáší do systému i možnost jeho útočení a větší variabilitu. V přípravě strašně dřel."
Lukáš Rosenberk
Ondřej Vít