Jasně nejzkušenější jezdec nejnižší kubatury bude startovat v Moto3 i v následujícím ročníku. Místo vytouženého angažmá ve vyšší třídě podepsal kontrakt se španělskou stájí RBA Skull Rider a znovu usedne na motocykl KTM. „Samozřejmě mě mrzí a vadí, že angažmá v Moto2 neklaplo. Ale taková byla situace a nedá se s tím nic dělat. Z nové stáje jsem nicméně nadšený. Měl jsem tři nabídky a tato byla nejlepší,“ řekl Kornfeil Deníku.

Šestadvacetiletého rodáka z Kyjova zaujala především práce uvnitř stáje. „Hodně se mi líbí managment týmu a jak celkově funguje. Strašně si s tamějšími lidmi rozumím, s mechaniky už jsem kamarád. Tento tým je úplně jinde než můj stávající (RedoxPrüstelGP – pozn.red.). Lidé tam ví, jak vyhrávat. Věřím, že ze mě udělají jezdce do TOP 5,“ podotkl Kornfeil.

Nezneklidňuje ho přitom ani počínání jezdců španělské stáje v tomto ročníku. Vždyť Kazach Makar Jurčenko nasbíral dosud pouze šestnáct bodů a Japonec Kazuki Masaki dokonce o dva body méně.

V klasifikaci jsou až ve třetí desítce těsně před Kornfeilovým stájovým kolegou a novicem v šampionátu Filipem Salačem. „Motocykl má potenciál jezdit vepředu. Piloti mohou za to, že se stáji nedaří,“ nabídl pohled Kornfeil.,

RBA SKULL RIDER

Vznik: 2013
Země: Španělsko
Motocykl: KTM RC250R M37

Současní jezdci: Makar Jurčenko (Kazachstán) – 23. místo v klasifikaci Kazuki Masaki (Japonsko) – 24. místo v klasifikaci

Nadějí pro jihomoravského závodníka je, že KTM chystá pro nadcházející sezonu novou motorku. „Samozřejmě teď Kubův krok vypadá jako sešup dolů. Ale to se ještě říct nedá. KTM představí nový motocykl a ukáže se, jestli smaže rozdíl oproti Hondě, který je letos velký,“ zmínil motocyklový expert Václav Svoboda.

Tento ročník zatím Kornfeilovi nevychází podle představ. Po čtrnácti Velkých cenách patří ambicióznímu pilotovi až dvanáctá pozice klasifikace, v desítce nejlepších naposledy dojel v srpnu v Rakousku. Ve víkendové Grand Prix Aragonu finišoval patnáctý poté, co si v kvalifikaci vyjel čtvrtou pozici. „V závodě nám nejela motorka, strašně jsme ztráceli na dlouhých rovinkách ve slipstreamech,“ podotkl zkušený pilot.

Příští týden zahájí čtyřdílné asijsko-australské turné v thajském Buriramu. „Přijdou dráhy, které mu sednou. Především mu věřím na malajském Sepangu,“ pronesl Svoboda.

Zatímco Kornfeil v Aragonu krizi prohloubil, brněnský pilot Karel Abraham po závodě MotoGP ve Španělsku zářil optimismem. Jedenadvacátou pozici z kvalifikace vylepšil několika předjíždějícími manévry na konečnou osmnáctou příčku. Za sebou nechal třeba i trápícího se Jorgeho Lorenza. „Dobrý závod, spousta zábavy a předjíždění. Děkuji všem za podporu. Bylo sladké porazit Lorenza zvlášť proto, že v určité fázi závodu byl docela daleko přede mnou,“ uvedl na svém facebookovém profilu Abraham.