Brněnskému závodníkovi se splnilo přání. „Představitelům města moc děkuji. Jsem rád, že jsem se dočkal návratu superbiků na Masarykův okruh. Už to vypadalo, že dřív ukončím kariéru, než se tady svezu,“ směje se jezdec italského týmu Guandalini Racing.

Poslední vítěz v kronikách litrových motorů na brněnském okruhu je Ital Marco Melandri, jenž v roce 2012 triumfoval v obou jízdách. Superbiky se na ostrovačické trati objeví po pětileté odmlce. Předprodej lístků už začal a potrvá do 25. května. Vstupenka označená jako Silver se vstupem na přírodní tribuny stojí 990 korun, Gold vstupenka se sedadlovými tribunami a vstupem do paddocku 1390 korun.

„Doufám, že přijde co nejvíc lidí. Plánuju i nějaká speciální fanouškovská trika a také fanklub na tribuně C, nějaký kotel. Věřím, že se k němu připojí co nejvíc lidí,“ přeje si Ježek, který už odstartoval sezonu patnáctým místem na australském okruhu Phillip Island. Druhou jízdu kvůli technickým problémům nedokončil.


ABRAHAM NA NOVÉM


Tahák sezony však bude nejprestižnější motocyklový podnik MotoGP. V srpnovém 53. ročníku Velké ceny České republiky pojede v kubatuře MotoGP Brňan Karel Abraham a ve třídě Moto3 Jakub Kornfeil z Rohatce na Hodonínsku.

Abraham se pokusí vylepšit loňské třinácté místo v Brně a celkové sedmnácté v seriálu. Oproti loňsku pojede na novějším modelu Ducati Desmosedici GP16. „Cítím se na motorce dobře. Je například trochu lepší, co se týče převodovky, kterou má rychlejší. Posun oproti dřívějšímu modelu je znát,“ povídá Abraham.

První vlna předprodeje vstupenek na Grand Prix byla v listopadu. Druhá trvá do konce června a lístky se prodávají až do neděle i na veletrhu Motosalon. „Teď máme druhou vlnu prodeje a zájem je srovnatelný s minulý rokem,“ sdělil brněnský primátor Petr Vokřál.
Mezi novinky patří i vstupenky T2 Premium, které nabízí občerstvení ve stanu u tribuny T2, návštěvu paddocku i vstup na přírodní tribuny. Vyjdou na 7990 korun.

Milovníci slavné italské stáje se v programu Masarykova okruhu nově dočkají Ferrari Challenge Cupu, a to na konci července. „Jde o nádherný automobilový závod, který nám zabere okruh na týden. Od středy do neděle se jede Ferrari Challenge Cup. Poslední dva dny jsou pro fanoušky formule 1, které přijedou z Maranella,“ doplnila ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

PROGRAM MASARYKOVA OKRUHU V ROCE 20181. dubna – Masaryk Run – běžecký závod na deset kilometrů, závody v inline bruslení a na koloběžce
6. až 8. dubna – Jarní cena Moto – mistrovství České republiky Road Racing, závod klasiků a sajdkár
4. až 6. května – Histo Cup – rakouský šampionát klasických vozů, KTM X-Bow Battle a Penrite Classic Cup
8. až 10. června – Superbike World Championship – šampionát superbiků
20. až 22. července – Ferrari Challenge – šampionát ikonických vozů slavné italské automobilky
3. až 5. srpna – Grand Prix České republiky – mistrovství světa motocyklů tříd MotoGP, Moto2, Moto3
7. až 9. září – Masaryk Racing Days – mezinárodní automobilové mistrovství České republiky a závod privátních vozů F1 a GP2
7. října – Den otevřené dráhy