Unikátní galavečer, v němž se střetnou profesionálové thajského boxu, K-1 a MMA (spojená bojová umění), nabízí už v pátek od sedmi hodin večer Laser Show Hall Hotelu Bobycentrum.

„Vracíme se do Brna ve velkém stylu a chceme z něj udělat mekku bojových sportů ve střední Evropě. Proto jsme přivedli největší moderní gladiátory,“ uvedl hlavní organizátor akce Milko Deučman z agentury Gladiator Promotions.

Osmadvacetiletý Tomáš Hron se v Bobycentru představí už jako čerstvý účastník nejprestižnější světové soutěže – japonské K-1.

V hlavním zápase galavečera se postaví Aschwinu Balrakovi ze Surinamu, který v jediném dosavadním souboji před dvěma lety zvítězil 2:1. „Jsem rád, že se po pěti letech ukážu doma. Aschwin není snadný soupeř, vím co v něm je, proto neponechávám nic náhodě,“ prohlásil gladiátor přezdívaný „Chřestýš“.

Dalším lákadlem je druhý duel podle pravidel K-1 mezi Kaoklaiem a Emilem Zorajem. „Chceme pomáhat ostatním bojovým sportům, proto jsme v předzápasech nabídli vystoupení pětici olympijských odvětví, utkají se naděje boxu, juda, taekwonda, vzpírání a zápasu. Pozvali jsme také olympijské legendy Josefa Němce či Vítězslava Máchu,“ doplnil Deučman.

Na čtvrtek ve tři hodiny odpoledne přichystali organizátoři oficiální vážení bojovníků s autogramiádou pro veřejnost, které se zúčastní legendy K-1 Ernesto Hoost a Remy Bonyasky