Absolutní vítězství vybojoval Roman Kreuziger, který se přibližně dva kilometry před cílem oddělil od týmového parťáka Juraje Sagana a Zdeňka Štybara. „Chtěl jsem něco vymyslet už v dlouhém kopci, ale Zdeněk byl nalepený na mém zadním kole. Tak jsem využil jeho zaváhání, kdy se otočil na Juraje," pronesl Kreuziger.

Téměř 185 kilometrů rozdělených do devíti okruhů okolo Kyjova zvládl za 4:45:17 hodiny. Juraj Sagan dojel za ním, stejně jako třetí Štybar ztratil čtyři sekundy. „Jsem nesmírně rád, že se mi podařilo dosáhnout na životní výsledek. Ve většině závodů totiž jen plním roli pomocníka," zářil majitel slovenské titulu Juraj Sagan. Jeho slavnější bratr Peter mu pomohl dotáhnout se do vedoucí skupiny a obsadil čtvrté místo.

Vítěz předloňského šampionátu ve Slavkově Štybar chystal útok až do cílové rovinky. „Věděl jsem, že v poslední zatáčce musím být první, protože jsem si věřil, že Romana na kostkách přešpurtuju. Bohužel k tomu ani nedošlo," mrzelo jezdce stáje Etixx-Quick-Step. „Roman mi odjel, ani nešlo o nástup, ale nebyl jsem už schopný reagovat, protože mě kompletně chytaly křeče," popsal Štybar.

Po závodě si však vyslechl, že poprvé zažije atmosféru olympijských her. „Vždycky jsem o účasti snil," doplnil.

Domácí Jan Bárta ze Sobůlek sice v předposledním kole roztrhal balík, ale v přesile týmových spojenců dojel až osmý. „Když nastoupil Sagan, chytil jsem deset metrů díru, protože jsem musel přeskakovat jednoho člověka a nemohl jsem ji dolepit. To mi asi trochu řízlo nohy a v posledním kopci mě chytly křeče," povídal Bárta.

Překvapivým majitelem českého bronzu se stal Martin Hunal, který v předposledním kole vyrazil se Sagany, Kreuzigerem a Štybarem. Brzy předstihli poslední tři uprchlíky z původně sedmičlenné skupiny, která se vytvořila v úvodu závodu. „Byla tam přesila týmu Tinkof. Snažili se, aby setřásli Štybara, což se nepovedlo. V závěru rozhodla výkonnost, ale to už jsem neviděl," usmál se Hunal. Obhájce českého titulu Petr Vakoč dojel šestý.

Společné mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice v Kyjově – závod s hromadným startem (185,4 km):

Muži elite – absolutní pořadí: 1. Kreuziger (Tinkoff) 4:45:17, 2. J. Sagan (SR/Tinkoff) –4, 3. Štybar (Etixx-Quick-Step) –4, 4. P. Sagan (SR/Tinkoff) –45, 5. Hunal (Whirlpool-Author) –52, 6. Vakoč (Etixx-Quick-Step), 7. Polnický (Verva Activejet) oba –1:04, 8. Bárta (Bora-Argon 18) –1:55, 9. Bucháček (Whirlpool-Author) –1:57, 10. Turek (Cycling Academy) –2:04.

Jezdci do 23 let: 1. Schlegel (Klein Constantia) 4:47:54, 2. Ťoupalík (Beobank-Corendon) –4, 3. Kukrle (Whirlpool-Author) –13.