Jedním z nich je devatenáctiletý mládenec Jakub Sznapka. Před léty si ho všiml právě Cupák a vytáhl jej do mládežnického výběru Helasu. „Hrál jsem za Tomson Brno a v utkání mě viděl a dostal jsem nabídku,“ zavzpomínal Sznapka.

V týmové produktivitě má v této sezoně právě po futsalovém reprezentantovi nejvíc nasbíraných bodů. V devíti zápasech jich nastřádal sedm za pět branek a dvě trefy. „Jsem rád, že jsem se dokázal natrvalo dostat do základu. Cítím, že jsem se po futsalové stránce zlepšil, jsem na hřišti jistější,“ pravil Sznapka.

V pondělním domácím utkání proti dlouholetému vládci české nejvyšší soutěže Chrudimi vyšel stejně jako celý Helas bodově naprázdno, přes prohru 0:4 však zůstala po utkání s východočeským gigantem dobrá nálada v kabině brněnského celku. „Nemáme se za co stydět. Je to pro nás trochu krutý výsledek. Nebyli jsme bezradní a dokázali jsme si vytvořit i šance, které jsme bohužel nevyužili. Chrudim potvrdila svou kvalitu a předvedla suverénní výkon,“ ohlédl se za duelem Sznapka.

Jakub Sznapka
Datum narození: 11. 10. 1999
Post: univerzál
Týmy: Helas Brno, Helas Brno U19 (futsal), Svratka Brno (fotbal)
Počet zápasů za Helas: 9
Počet bodů za Helas: 7 (5+2)


Podobná utkání jako proti Chrudimi si dokáže i přes hrozbu vysoké prohry užít. „Těším se na ně víc než na normální utkání. Nikdo od nás nic nečeká a můžeme jen překvapit. Panuje také uvolněnější atmosféra,“ zmínil teenager.

V této sezoně má důvod k optimismu, svými výkony si řekl o pozvánku do reprezentační jedenadvacítky. „Srazy mě posouvají dopředu a je to pro mě velká čest. Hlavně po herní stránce mi to dost pomáhá,“ řekl reprezentant.

Aby aktivit brněnského teenagera nebylo málo, ještě jako kapitán usiluje o vítězství Helasu v juniorské celostátní soutěži. „Hodně mi na tom záleží, jde o můj poslední rok mezi juniory,“ prohlásil Sznapka, který se už pyšní titulem v kategorii do sedmnácti let.

Kromě futsalu hraje také fotbal. Dlouhá léta oblékal dres Starého Lískovce, poté si zahrál za mládež brněnské Zbrojovky, následně jeho kroky vedly do Svratky Brno, kde naskakuje i do zápasů A týmu hrajícího krajský přebor. „Oběma sportům se snažím věnovat se stejnou pozorností. V případě, že to nejde, hledám kompromis. I když na podzim toho bylo hodně a zabralo to dost času. Když skončila podzimní část fotbalové sezony, plně jsem se začal soustředit na futsal,“ podotkl Sznapka.

Ve svém věku má ještě čas na rozmyšlenou, kam se uberou jeho kroky v životě. Případné kariéře futsalisty se ale nebrání. „Uvidíme, kam se to vyvine. Futsal mě baví a počkám si, jaké budu mít možnosti,“ pronesl univerzál brněnského celku.

V lednu čekají na Helas důležité zápasy v boji o play-off. V pátečním utkání na palubovce teplického Svarogu se body nečekají, ovšem následně Brňané pohostí doma souseda v tabulce Plzeň, výhra proti jasně poslední Ostravě na konci měsíce je povinností. „Důležité je, abychom postoupili do play-off. Na to se soustředíme,“ uzavřela možná budoucí tvář brněnského futsalu.