Mezi úspěchy by si rád brzy připsal i start v mužské Superlize. Když se vezme v potaz jen výkonnost, mohl mít cíl už splněný, jenže mu v cestě stála administrativní překážka. „Věkem jsem ještě dorostenec a v Superlize se smí hrát až od juniorů. Musím si tedy minimálně do příští sezony počkat. Letos jsem s áčkem trénoval a myslím, že kdyby neexistovalo věkové omezení, aspoň na lavičku jsem se někdy podíval,“ líčil student brněnského gymnázia na třídě Kapitána Jaroše.

Ještě na podzim v juniorském reprezentačním výběru figurovala hned pětice mladých Buldoků, pro Švédsko se však v národním týmu udržel jen Koláčný. „Mrzí mě, že jsem z Brna zůstal jediný. Ale věřím trenérovi, že ví, co dělá,“ podotkl.

Nominaci si vysloužil hlavně díky výborné koncovce. V uplynulé sezoně, kdy s mladými Buldoky obsadil v G2 lize juniorů osmé místo, se stal s třiceti trefami čtvrtým nejlepším kanonýrem soutěže. „Produktivita je moje silná stránka, tu další pak představuje univerzálnost. Můžu totiž nastoupit v obraně i v útoku. O něco líp se cítím vepředu, protože tam nastupuju v klubu, ale ani defenziva mi nevadí,“ vysvětlil Koláčný, kterého k florbalu přivedla v šesti letech matka, bývalá extraligová hráčka Židenic i Buldoček.

Ve Växjö si český celek v základní skupině nejprve poradil 11:5 s Lotyšskem, poté rozstřílel 18:5 Polsko a v pátek v boji o první pozici přehrál 6:5 silné Švýcarsko. Z prvního místa tak v semifinále vyzve už v sobotu domácí výběr. „Nezáleží, kdo bude náš soupeř. V každém duelu i třetině chceme zvítězit. Pokud toho dosáhneme, můžeme se bavit o úspěšném šampionátu,“ povídal kouč české reprezentace Jiří Jakoubek.

Koláčný se sice může v juniorském výběru objevit i v příštím dvouletém cyklu, už nyní by si však rád potěžkal cenný kov a navázal tak alespoň na bronz před dvěma lety. „Krásné by bylo na šampionátu vyhrát poslední zápas. Znamenalo by to totiž jistou medaili – buď zlatou, nebo bronzovou,“ zasnil se florbalista, který nemá vyhraněný vzor a od každého se snaží brát to nejlepší.

Petr Koláčný
Narozen: 2. května 2000 v Brně (17 let)
Sport: florbal
Klub: Bulldogs Brno
Škola: Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše
Největší úspěchy: účast na juniorském mistrovství světa 2017, čtvrtý nejlepší střelec uplynulé sezony G2 ligy juniorů