Ani jednou nezaváhala a vytvořila Královu Poli v závěru prakticky nedostižný náskok, který si Brňanky už pohlídaly a zvítězily 80:75.

Stačilo, aby Andělová třeba jen jednou minula a o drama v závěrečných vteřinách by bylo postaráno. „Uvědomovala jsem si, že v tu chvíli jsme vedly o dva body, kdybych nedala a soupeřky následně daly trojku, prohrály jsme,“ líčila třiadvacetiletá hráčka klíčový moment.

Společně se spoluhráčkami se tak postaraly o překvapivý výsledek. Jenže. „Když jsme sem letěly, nikdo nečekal, že můžeme uspět. Na letišti jsme ale zjistily, že tři hlavní opory Botasu odešly. Do zápasu jsme šly s tím, že se dá vyhrát,“ podotkla Andělová. A povedlo se. „Je to báječný pocit,“ hrnula ze sebe.

Vítězství se ale nerodilo lehce. Botas bez dvou američanek Kelsey Mitchellové a Sheylani Peddyové i Britky Temi Fagbenleové ještě v polovině utkání vedl o šest bodů. „Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu, což bylo klíčové,“ zmínil důležitý faktor královopolský trenér Dušan Medvecký, který dostal dárek k dnešním pětapadesátým narozeninám.

K tomu mu jeho svěřenkyně navíc přibalily i velkou šanci na postup. Už nyní přitom Medvecký jede nad plán. Před sezonou dostal za úkol vyhrát aspoň duel v Eurocupu, což splnil proti Gorzówu.

Před posledním zápasem ve skupině je situace pekelně zamotaná. Má se to takhle: první je stále Botas s osmi body, na druhém místě Ramla se stejným počtem. Třetí je Gorzów se sedmi a poslední KP rovněž se sedmi.

Už příští týden ve středu KP na domácí palubovce přivítá izraelskou Ramlu a rozdají si to o postup. „Věřím, že ji můžeme porazit,“ burcovala Andělová. Nicméně ani výhra Brňankám nezaručí jistotu toho, že proklouznou dál. Zásadní bude totiž skóre.

Botas SK - KP Brno 75:80

Čtvrtiny: 22:18, 18:16, 19:24, 16:22.

Nejvíc bodů Botasu: 22 – Basová, 17 – Akbasová, 14 – Gulcanová.

Nejvíc bodů KP: 22 – Greenová, 16 – Stará, 11 – Kopecká.

Sestava KP: Beránková, Greenová, Kopecká, Potterová, Stará, Andělová, Dudáčková, Hadačová, Remenárová, Tarkovičová, van Grinsvenová.