Ještě pár minut po utkání byla rozpumpovaná. „Adrenalin v žilách mám fakt velký, jelikož nám rozhodčí vůbec nepomohli,“ zlobila se s úsměvem. „Pískali absolutně katastrofálně. To jsem opravdu dlouhou dobu nezažila,“ líčila Andělová.

Nejenže se spoluhráčkami bojovaly proti silnému soupeři, musely se vypořádat i s několika prapodivnými rozhodnutími. „Ale zase nás to vyburcovalo. Byly jsme naštvané, pak jsme se uklidnily a smířily se s tím, že hrajeme v pěti proti osmi,“ brala to po duelu Andělová už s nadhledem.

I když přiznala, že se při zápase musela krotit. „Protože jsem docela nervák, tedy bývala jsem, nyní už jsem spíš zase kliďas,“ přesvědčovala a dodala: „Až na tento duel no, ale kdo by taky párkrát nevypěnil?“

Přitom bylo důležité, aby udržela koncentraci na nejvyšší úrovni. V první čtvrtině drželo Královo Pole s izraelským protivníkem krok. Jenže ve druhé začalo klopýtat. Náskok Ramly v jeden moment nabobtnal na čtrnáct bodů. Do toho sporná rozhodnutí… Nebyla to jednoduchá situace. „Pomohlo, že si kouč po třech naprosto vymyšlených faulech vzal oddechový čas. Řekl nám, ať se uklidníme a soustředíme se jen na sebe,“ poznamenala Andělová.

Tah královopolského trenéra Dušana Medveckého se vydařil. Od té doby totiž jeho svěřenkyně zahájily honbu za obratem. „Opravdu mocně jsme dotahovaly, ale v klíčových situacích to nikdo nechtěl vzít na sebe,“ podotkl Medvecký.

Z dvouciferného náskoku se Brňanky několikrát dotáhly na rozdíl tří bodů, ale dlouho ne a ne stav srovnat. „Musely jsme si totiž počkat na dobrou příležitost,“ řekla Andělová.

Nakonec se přece jen dočkaly a navíc k tomu přibalily i obrat. V ten moment hala ve Vodově ulici bouřila. S něčím takovým Ramla očividně nepočítala. „I když jsme prohrávali třeba o deset bodů, holky jsou tak zdravě sebevědomé, že věřily v obrat a šly si za ním,“ líčil s hrdostí v hlase Medvecký.

Povedlo se mu totiž něco, co nikomu předtím ne. Vyhrál s Královým Polem tři duely v jedné sezoně Eurocupu. Maximem přitom byly dvě vítězství. „Tohle asi nikdo nečekal,“ uvedl kouč.

I nadále tak žije naděje na postup, byť je opravdu pouze hypotetická. Záleží na ostatních výsledcích. Jeden tým v dnešních dohrávkách by musel prohrát o víc jak sedmdesát bodů.

KP Brno - Ramla 72:69

Čtvrtiny: 21:24, 16:18, 16:14, 19:13.

Nejvíc bodů KP: 21 – Greenová, 14 – van Grinsvenová, 12 – Andělová.

Nejvíc bodů Ramla: 26 – Mitchellová, 13 – Toureová, 11 – Rotbergová.

Sestava KP: Beránková, Kopecká, Stará, van Grinsvenová, Greenová, Andělová, Tarkovičová, Remenárová, Potterová, Dudáčková, Hadačová.