Potěšilo vás vítězství hodně?
Mám z něj velkou radost, jde o obrovský životní úspěch, protože Primátorky jsou prestižní závod. Navíc nějaký Brňan ve skifu vyhrál naposledy někdy ve třicátých letech.

Jak vysoko v kariéře řadíte triumf na Primátorkách?
Těžko říct, každé vítězství je trochu jiné. Ale asi na stejno s prvenstvím na juniorském mistrovství republiky, které má také svou úroveň. Na druhou stranu Primátorky jsou prestižnější a mediálně sledovanější.

Pomohla vám neúčast pětinásobného mistra světa Ondřeje Synka?
Určitě, Ondru bych neporazil, on je úplně jiná liga. Už je starší a nemůže startovat v každém závodě.

Berete jej jako vzor?
Zřejmě jako každý. Je totiž obrovský úspěšný.

Jak silná byla tedy v Praze konkurence?
Druhý skončil Filip Zima ze Slavie, který je stejně starý jako já. Konkurence byla velká, ale největší veslařská jména nepřijela.

Jsou Primátorky mezi sportovci hodně populární?
Jde o nejprestižnější závody v České republice, domácí mistrovství není ono. Primátorky mají specifickou atmosféru v centru Prahy se spoustou fanoušků.

Užíváte si, když projíždíte zrovna Prahou?
Při závodech na to nemám čas, jelikož se soustředím, ale je to tam opravdu hezké, hlavně pod Vyšehradem. Když však veslujeme v Brně k hradu Veveří, je výhled ještě hezčí.

Sledoval jste na pražských Primátorkách také závody osmiveslic?
Ano a brněnští junioři dokonce zvítězili v závodě na osmiveslici ve spolupráci s dalšími moravskými kluby. Koukal jsem také na tradiční závod osmiveslic mužů, který vždy vyhrává Dukla Praha.

Láká vás osmiveslice zkusit?
Už jsem párkrát vyzkoušel právě osmiveslici a bavilo mě to, jde o zpestření, když jinak jezdím skif. Ani nevím co je lepší. (smích)

Za dva týdny vás čeká první seniorské mistrovství České republiky. S jakými ambicemi do něj půjdete?
Snad s těmi nejvyššími, minimálně doufám alespoň v medaili.