V sobotu na domácí palubovce přejeli Ostravu 86:59, vyhráli podruhé v řadě a díky nejjasnějšímu triumfu v sezoně postoupili na předposlední třetí místo čtyřčlenné tabulky před Kolín. „Jsem moc rád, jak se předvedl celý tým a kolektiv. Ať už se jedná o hráče z lavičky nebo začínající. Velmi mě těší našich šestnáct útočných doskoků, to je velký počin. A jsem i celkově rád za naši dobrou obranu“ holedbal se kouč mmcité Lubomír Růžička.

Jeho protějšek naproti tomu neskrýval rozčarování ze zpackané partie na jihu Moravy. Hosté drželi krok pouze do poločasové přestávky.„Byli jsme impotentní, možná dokonce invalidní. Předvedli jsme zoufalství. Brno nás přehrálo ve všech činnostech. V prvním poločase to možná ještě bylo jakž takž, ale pak už jsme sklouzli k antibasketbalu,“ nešetřil silná slova trenér hostí Peter Bálint.

Ostrava sice pořád drží poslední postupovou příčku do předkola play-off, Brno však po dvou triumfech ztrácí na svého rivala už pouze jednu výhru. „Před nadstavbou jsme hráli bez energie. Konečně jsme se uzdravili a trénovali v hojném počtu, což se nám v lednu nedařilo a právě z tréninku musí vše vycházet. Už minule v Hradci (Brno vyhrálo 85:76 – pozn.red.) byla vidět od našich hráčů velká energie, teď jsme ji potvrdili,“ vyzdvihl zlepšení svého družstva brněnský lodivod.

Jihomoravanům tentokrát fungovala i defenziva. „Nejdůležitější byla naše agresivní obrana. Ostravu jsme donutili ke dvaceti ztrátám,“ lebedil si rozehrávač mmcité Zurab Kereselidze.

Hvězdou zápasu byl s pěti proměněnými trojkami Zdeněk Nehyba, patnáct bodů zaznamenali také Davell Roby a talentovaný Radek Farský.

V základní pětce se představil člen širšího výběru estonské reprezentace Michel Kirves, jenž si za necelých osmnáct minut na hřišti připsal sedm bodů. V Brně je zatím na zkoušce.

Nyní čeká mmcité třítýdenní reprezentační přestávka. „Kluci si volno zaslouží, musíme se připravit na zbylých deset zápasů. Nesmíme lítat v oblacích, ale zůstat pokorní a hlavně zdraví. Pak bude vše dobré,“ podotkl Růžička.

Další duel sehraje Brno v sobotu 29. února na palubovce posledního Kolína, jenž má stejný počet výher. Do předkola play-off postupují dva ze čtyř celků nadstavby A2. Loni Brňané vypadli v předkole s USK Praha.

Mmcité1 Brno - Ostrava 86:59

Čtvrtiny: 23:16, 22:20, 24:15, 17:8.

Nejvíc bodů Brna: 15 – Nehyba, Roby, Farský, 13 – Smithson.

Sestava Brna: Kirves, Krakovič, Nehyba, Roby, Smithson – Farský, Jokl, Kereselidze, Kozina (K), Novotný, Stegbauer, Szarowski.