Kromě Andělové do zápasu určitě nezasáhne pivotka Veronika Remenárová a křídlo Monika Verlíková. „Mám problém s achilovkou, vidím to ještě asi na týden léčby. Mrzí mě, že nemohu naskočit, protože nás čeká důležitý duel,“ hlásí poslední jmenovaná.


S nucenými absencemi se Královo Pole vypořádává od začátku evropské soutěže. „Je to hodně náročné, každý zápas chybí tři až čtyři hráčky,“ krčí rameny Verlíková.

Ilustrační foto.
Volejbalistům stojí v cestě na Ukrajinu šestinásobný chorvatský ligový mistr

Brněnský kouč už naopak může počítat s uzdravenou Milenou Prokešovou, která v Trutnově při utkání Ženské basketbalové ligy odehrála necelých patnáct minut a zaznamenala pět bodů. „Začali jsme se radovat, zdravotní stav holek se lepší,“ prozrazuje královopolský trenér David Zdeněk.


Jeho svěřenky usilují o premiérové vítězství v EuroCupu, předcházející čtyři duely nezvládly. „Utkání EuroCupu se hrají v jiné rychlosti, nasazení a tvrdost je úplně někde jinde. V české lize se navíc hráčky znají, i skauting soupeře je jednodušší. Tady se každá chyba trestá, a proto jsme nebyli zatím úspěšní,“ povídá brněnský stratég.


Byť už je postup možný pouze teoreticky, brněnský celek chce středeční zápas zvládnout. „Zkušenosti z evropské soutěže jsou jedna věc, ale očekávali jsme i výsledky, nechceme chodit od porážky k porážce. Klademe velký důraz na to, abychom před našimi fanoušky zvítězili,“ burcuje předseda klubu Richard Foltýn.


Právě švýcarský výběr se zdá lodivodovi Králova Pole jako nejhratelnější soupeř. „Náhled se ale trochu změnil po jeho výhře nad Wasserburgem. Ukázal, že nemá špatný tým, v kádru se nachází hodně cizinek, kvalitu rozhodně má,“ povídá Zdeněk.


I když brněnské hráčky v EuroCupu ještě nevyhrály, cítí na nich herní posun. „V naší hře je progres. Holky v reprezentační přestávce makaly a dostaly do těla,“ dodává brněnský trenér.

Jan Polák.
Další stovku už reálně nevidím, říká jubilant Zbrojovky Jan Polák