Sedmadvacetiletému Bubeníkovi vyšla skvěle předloňská sezona, kdy si osobní rekord vylepšil až na 231 centimetrů, v té uplynulé se však trápil. Na olympiádě v Riu de Janeiro třeba skočil jen 217 a obsadil až 35. místo. „Nevyšel mi ani jeden z vrcholů roku, hledal jsem proto nový impulz a motivaci do tréninku. Můj hlavní cíl je uspět na srpnovém světovém šampionátu. Uvidím, jak na tom budu. Mnohé napoví už halová sezona," komentoval Bubeník změnu pro slovenský deník Šport.

REZERVY V SÍLE

Pod novým vedením se připravuje už delší dobu. „Svaťa Ton je výborný trenér, Matúš chtěl něco změnit. Jeho nedostatky vidím ve špatném postavení určitých částí těla při rozběhu a odrazu a také má rezervy v síle. Pracujeme na posílení kotníku a lýtek. Potenciál Matúš má, jenže trénink je běh na dlouhou trať. Pár měsíců je málo," vysvětlil Cacek, který vedle vědecké a pedagogické práce na brněnské sportovní fakultě dělá třeba kondičního trenéra fotbalistům Zbrojovky.

Ani Hlavoňová, která radí s technikou, neočekává okamžité výsledky. „Vím, co výška obnáší. Jednou jsem změnila trenéra a tři čtvrtě roku nic neskočila. Úplně se změní stereotypy. Klidně se to může stát i Matúšovi," uvědomovala si Hlavoňová.