Vítek na brněnské střídačce nahradil Jana Kadlece, kterého vedení klubu minulý týden odvolalo kvůli neuspokojivým výsledkům. „Týmu jsme chtěli dodat impuls a trochu víc energie. Honza byl u mužstva čtvrtou sezonu a cítili jsme, že už panuje mezi trenérem a kluky vzájemná obehranost. Ačkoliv se kádr obměnil, komunikace s klíčovými hráči trochu vázla,“ prohlásil prezident klubu Miroslav Mikšl.

Nový kouč je v Brně dobře známý. Svoje první angažmá v Bulldogs začal v roce 2007 a u týmu vydržel téměř pět sezon. „Hlavní důvod, proč jsem se rozhodl vrátit, je moje srdcová vazba na brněnské Buldoky,“ uvedl Vítek.

Ten pak z Bulldogs zamířil do Znojma, kde strávil jednu sezonu. Kromě angažmá v Brně si také vyzkoušel post asistenta trenéra u národního týmu. Poslední čtyři roky však žádný celek netrénoval. „Určitě mám chuť. Ve florbale jsem aktivní nebyl, což možná bude ku prospěchu věci,“ přemítal.

Jeho předchůdce strávil na lavičce Brňanů tři sezony a část té letošní. V ní se však jeho svěřencům příliš nedařilo, z devíti duelů pod jeho vedením zvítězili jen třikrát. „Životnost, energetický potenciál a ochota si naslouchat mají určité meze. I když se kádr hodně obměnil, na prvním místě jsou vždy výsledky. Vnímám to tak, že takhle můžu mužstvu prospět. Něco začalo a musí to i někdy skončit,“ podotkl Kadlec.

Kadlec u Buldoků
• Bilance v základní části Superligy: 43 výher –
32 proher

• Bilance v play-off: 8 – 16

• Největší úspěchy: postup do semifinále Superligy v sezonách 2014/2015 a 2015/2016

S nyní už bývalým lodivodem A týmu však vedení klubu chce i nadále spolupracovat. „S Honzou jsme se dohodli, že si dá dva týdny oddech, poslední měsíc pro něj byl náročný. Jako trenér je ještě nováček, potřebuje získat zkušenosti. Pokud bude mít zájem, chceme, aby se přesunul k naší juniorce,“ prozradil Mikšl.

O své budoucnosti ale Kadlec ještě jasno nemá. „Zátěž byla obrovská, takže si musím odpočinout. Poté se rozmyslím, do čeho energii vložím. Hrozně rád u florbalu zůstanu, ale ještě je moc brzo,“ řekl.

Šanci trénovat první tým hodnotí pozitivně. „Hrozně mě bavilo a otevřelo mi obzory, o nichž jsem netušil, že existují. Ať je to psychologie, komunikace, strategie nebo mravenčí práce, která je s tím spojená,“ povídal Kadlec.

U mužstva naopak i nadále pokračuje jako asistent David Kyzlink. „Spolupracovali jsme od jeho prvních trenérských krůčků. Navíc zná situaci, ví, čím si mužstvo prošlo. Bylo by hrozně těžké přijít mezi kluky bez jakékoliv podpory. Davidův přínos bude naprosto klíčový,“ upozornil Vítek.

Současný brněnský kouč má po dvou výhrách důvod ke spokojenosti a až do příští soboty, kdy Buldoci vyzvou Českou Lípu, čas s mužstvem pracovat. „Zápas s Ústím byl hodně těžký a dal zabrat. Teprve teď si zanalyzujeme hru a podíváme se na priority, na něž se zaměříme. Také s hráči probereme naše očekávání,“ dodal.