Brněnský celek Masarykovy univerzity chce kromě vítězství v předvánočním kole opět vylepšit divácký rekord extraligy. Před dvěma roky se mu to povedlo, když do haly přilákal 350 fanoušků. Nyní se navíc potkají dva nejúspěšnější týmy za posledních deset let. „Duel s Benátkami je pro nás takový svátek, jde o našeho odvěkého rivala. Doma bývá skvělá atmosféra, chodí hodně lidí, tak se nám snad podaří rekord navýšit a předvedeme tomu odpovídající výkon. Můžeme jim tím částečně vrátit předešlé porážky," uvedl Adam Cwalina, který už tři roky hájí brněnské barvy.

JEDINÝ CÍL – TITUL

Zraněného irského badmintonistu Evanse, jenž obsadil deváté místo na letošních olympijských hrách v Riu de Janeiro, nahradí v sestavě brněnský kapitán Stanislav Kohoutek. Právě silné mužské zastoupení v družstvu má Brnu zajistit návrat na trůn. „Náš jediný cíl je vyhrát extraligu. Díky Scottovi máme nejlepší tým, což věřím, že dokážeme i na kurtu. Pokud budeme v plné sestavě, máme nejlepší singly i debly a vyhrajeme," sebevědomě vyhlásil útok na zlaté medaile Mendrek.
Druhé kolo dokončí Brňané v neděli na palubovce Dobrušky. Doma se znovu představí ve třetím kole až 22. ledna proti výběru Českého Krumlova.

ADAM HAVEL