S čerstvými silami za lepšími euroligovými zítřky. Basketbalový Imos po třech domácích prohrách v řadě nutně potřebuje okysličit krev a netrpělivě tak vyhlíží návrat dvou uzdravených hráček do sestavy. „Když se nedaří, potřebujete prostřídat. My ale v předchozích zápasech neměli za koho," říká před středečním duelem s Györem asistent kouče Milan Veverka.

Brněnský celek odehrál první polovinu základní skupiny A v okleštěné sestavě. „Počítali jsme s kádrem devíti hráček, ale pro začátek Euroligy nám jich zbylo šest. Když se jim nedařilo, začaly se v tom trochu utápět," zmiňuje Veverka následky absencí zraněných Aleny Hanušové, Romany Hejdové a Edity Šujanové.

V ideálním případě může Imos vyrukovat v kompletní sestavě už na maďarský Györ. „Hejdová hraje, daří se jí v útoku, ale ještě má mezery v obraně. Hanušová začíná trénovat. Co se týče Šujanové, ještě není fyzicky na úrovni, na které sama chce být. Zařadíme ji podle vývoje zápasu," rekapituluje zdravotní stav zmiňovaného tria Veverka.

Navázat na ligu

Zápasem s Györem zakončí Imos euroligový rok 2012 a zároveň načne odvetnou část základní skupiny. V prvním utkání vedly Brňanky už o jedenáct bodů, nakonec ale prohrály těsně 70:72. „Od případného vítězství se mohly odvíjet lépe i další zápasy. Teď jsme v pozici, že soupeř vyhrát může, my sice ještě nemusíme, ale chceme," vzpomíná na říjnový duel pravá ruka Jana Bobrovského.

Györ vedle Brna porazil i Krakov a Tarsus a v tabulce mu patří páté místo. K oporám týmu patří křídelnice Nora Nagy-Bujdosóvá a americká pivotka Chalysa Shegogová, která si drží průměr 12,8 bodů na zápas. „Většina týmu je spolu už druhý rok. Jejich výhoda spočívá v sehranosti," podotýká Veverka.

Imos v generálce na středeční zápas porazil v lize Karlovy Vary 80:59, přičemž perfektně zvládl zejména poslední čtvrtinu, v níž soupeře převálcoval o osmnáct bodů. „V zápase nás potkal herní výpadek, ale nic takového si v Eurolize dovolit nemůžeme. Pokud chceme Györ porazit, musíme zvládnout celý zápas jako poslední čtvrtinu s Vary," povídá pivotka Barbora Kašpárková před utkáním, které startuje ve středu v šest hodin večer v hale Rosnička.

MARTIN VYMYSLICKÝ