Smíšení bojové umění je jedno z nejpopulárnějších odvětví současnosti a logicky se stává součástí festivalu Life! „Považuji za husarský kousek, že jsme se domluvili s největší organizací, která pořádá smíšená bojová umění. Oktagon MMA bude prezentovat klec, ale také uspořádá workshopy, jejichž téma bude například prevence proti šikaně,“ popsal Lukáš Helan, obchodní ředitel společnosti Veletrhy Brno.

Na snímku zápasník Patrik Kincl.
Festival Life v Brně. Zve do zápasnické arény i na jízdy po Masarykově okruhu

V pavilonu G1 je tělocvična, boxovací stroj, opičí dráha pro nejmenší. Na autogramiádě, při veřejných trénincích nebo besedách mohou návštěvníci potkat Vladimíra Lengála, Radka Roušala, Andreje Kalašnika, Jakuba Dohnala i Patrika Kincla. „Bojové sporty nejsou jen o tom, že se dva lidi perou, mají přidanou hodnotu v podobě silných příběhů zápasníků, jde o prevenci proti neefektivnímu trávení volného času. Chceme přiblížit sport, který nabývá celosvětově na popularitě, a věřím, že naše spolupráce nebude poslední,“ podotkl Helan.

Ovšem festival, který začal v v pátek a skončí v neděli, nabízí ještě řadu dalších sportovních aktivit. Family Hall v pavilonu V nabídne třicet sportovišť, která si návštěvníci mohou vyzkoušet. Od basketbalu, přes stolní tenis až po inline a cyklistickou dráhu.

Součást víkendového programu jsou také závody ve šplhu – Memoriál Ladislava Váchy nebo mistrovství České republiky v parkouru. V neděli čtvrt hodiny po poledni pak odstartuje bežecký závod Life! run na čtyři a osm kilometrů. „Bohatý program máme pro děti ze základních škol, které si mohou zasoutěžit za účasti úspěšných sportovců a olympioniků, abychom je víc přitáhli k aktivnímu trávení volného času,“ sdělil ředitel projektu festivalu Life! Petr Maliňák.

Už od roku 2012 neodmyslitelně patří k festivalu část Dance Life!, která na výstaviště přivede zhruba pět tisíc tanečníků. „Na programu bude zhruba padesát tanečních show počínaje baletem a street dance konče, v sobotu večer i stepařská show. Přijedou profesionálové z USA, Ukrajiny, Švýcarska, Itálie a dalších zemí. Na festivalu bude deset soutěží a šedesát workshopů, z nichž většina je vyprodaná. Zájem je historicky největší, z čehož máme radost,“ poznamenal event manager Martin Fiedler.

V pavilonu F na brněnském výstavišti vzniká unikátní ski aréna s lyžařskou dráhou i sjezdovkou na umělém povrchu.
Lyžování pod střechou v Brně. Na výstavišti vzniká dvousetmetrová lyžařská dráha

V sobotu josu brány výstaviště otevřené od devíti hodin ráno do šesti večer, v neděli od devíti do čtyř hodin odpoledne. Základní vstupné stojí 200 korun online, na místě 250 korun.

Víkendové tipy:
SOBOTA
Pavilon F
12.30–13.00: beseda s Gabrielou Soukalovou a Ondřejem Moravcem o biatlonu (SKI365 Aréna)
Pavilon G1
15.30–16.30: autogramiáda bojovníků Oktagonu, následuje veřejný trénink Oktagon MMA
16.40–17.05: finále MČR v parkouru, freestyle – junioři (muži)
Pavilon V
16.30–17.30 rozhovor s Alešem Valentou (akrobatické lyžování) a Kryštofem Minárikem (snowboard) – pódium
15.30–17.00: Memoriál Ladislava Váchy ve šplhu – závod mužů a Masters (65+) na laně 8 metrů
NEDĚLE
12.15: Running zone Life! run – start závodů na 4 km a 8 km
Pavilon G
15.30–16.15: MČR v parkouru, finále freestyle – muži, ženy
Pavilon V
15.30–15.45: rozhovor s Eliškou Březinovou (krasobruslení)