To ovšem neznamená, že si v závěru uplynulého roku od kola odpočinul. „Připravoval jsem se přes svátky na tyto dva svěťáky. Byl jsem rád, že nemusím závodit a mám čas na trénink, takže jsem ho využil naplno, volno jsem měl pouze 24. a 25. prosince. Dělám však práci, která mě baví a naplňuje, proto nemám pocit, že si od ní potřebuji odpočinout. Navíc jsem trénoval doma, což je příjemné,“ řekl Bábek.

Na vánočních svátcích si užívá především společné chvíle s nejbližšími. „Podle toho vypadalo i moje pojetí svátků. Ne že bych nikomu nic nedal, ale víc než nákupy a následné předávání dárků jsem si užíval vánoční atmosféru,“ uvedl jedenatřicetiletý cyklista.

V pátek startuje v týmovém sprintu s parťáky z brněnské Dukly Pavlem Kelemenem a Robinem Wagnerem. Bábek v sobotu nastoupí ještě do keirinu, jeho kolegové v neděli do sprintu jednotlivců. „Samozřejmě mám nejvyšší cíle, avšak keirin je vždy velmi nevyzpytatelný. I tak chci medaili. V týmovém sprintu budu rád za výsledek do pátého místa,“ prohlásil bronzový muž v keirinu z mistrovství světa před dvěma lety.

Kvalifikace pro olympijské hry v Tokiu 2020 se zvolna blíží do poloviny, vyvrcholí příští rok mistrovstvím světa v Berlíně. „Samozřejmě už je cítit odlišná, poněkud napjatější a vyhrocenější atmosféra na sportovišti, ale trochu i v týmu. To je normální a profesionální sportovec se s tím musí vyrovnat. Přijímám to jako výzvu,“ dodal Bábek.