Rusové rozhodli utkání dvěma slepenými góly ve druhé třetině. Těžké direkty z hokejek Nikity Guseva a Vladislava Gavrikova dělilo jen sedmadvacet sekund. „Bohužel, tak rychlé góly nás srazily dolů. Nehrajeme špatně, ale Rusové jsou efektivnější,“ poznamenal po druhé třetině Jan Pavelka, kterého potěšilo, že utkání může sledovat na výstavišti. Do práce totiž šel až odpoledne.

Velkou snahu českých hráčů diváci podporovali tradičními pokřiky „Češi, Češi!“ nebo „My chceme gól.“ Ani ve třetí třetině se žádná střela neujala a do prázdné branky završil skóre Ilja Kovalčuk. „3:0 je jednoznačný výsledek, ale naši hráli dobře. Bronz určitě urveme,“ zhodnotila po utkání Kateřina Janáčová.

V druhém semifinálovém zápase Němci zaskočili favorizovaný výběr Kanady a vyhráli 4:3. Utkání českých hokejistů proti Kanadě o bronzové medaile začíná v sobotu deset minut po jedné hodině odpoledne středoevropského času.

Fanoušci v pavilonu Z fandili v pátek po poledni i české mužské biatlonové štafetě, jejímž závodem skončil biatlonový program na hrách v Pchjongčchangu. Prostor před velkoplošnou obrazovkou se začal plnit v první polovině závodu, protože Ondřej Moravec po úvodním úseku předal na sedmém místě a Michal Šlesingr dokonce předával na prvním místě.

Na třetím úseku ale selhal při své premiéře v Koreji Jaroslav Soukup, který musel na trestné kolo a předával na šesté příčce. Michal Krčmář jako finišman české štafety dojel nakonec s více než čtyřminutovou ztrátou na první Švédy sedmý.

Někteří návštěvníci o výkony sportovců na olympiádě v Pchjongčchangu velký zájem neměli, přišli si především vyzkoušet jednotlivé sporty. Mezi nimi například Markéta Srncová s kamarádkou. „Přišly jsme si vyzkoušet všechny sporty. Zatím nás nejvíce zaujalo bruslení. Chystáme se ještě na curling a biatlon, ale tam je dlouhá fronta,“ uvedla Srncová.

Před druhou hodinou odpoledne naplno ožila i redakční zóna Deníku, kam tentokrát zavítal brněnský snowboardkrosař Jan Kubičík, který minulý týden startoval na olympiádě v Koreji. „Festival je super, děti si tady vyzkouší různé sporty a třeba u nich i později zůstanou. My si odpoledne vyzkoušíme curling. Třeba se na další olympiádě představím ve dvou disciplínách jako Ester Ledecká,“ pobavil juniorský mistr republiky z roku 2012, který vypadl při své olympijské premiéře v osmifinále a nenapodobil tak Evu Samkovou, která ve snowboardkrosu získala bronzovou medaili.

Na Olympijský festival zavítaly na autogramiádu bývalé i současné hokejové hvězdy brněnské Komety. Do stánku Brna a Jihomoravského kraje dorazili z hokejistů například Jan Hruška, Tomáš Bartejs, Martin Dočekal, Alexandre Mallet, Marek Langhammer či Martin Zaťovič. Z legend pak Zdeněk Kepák, Jaromír Meixner, Josef Černý, Karel Skopal, Milan Kokš, Vladimír Nadrchal, Ivo Winkler a Rudolf Potsch. Návštěvníci mohli na autogramiádě i v redakční zóně Deníku vidět útočníka Martina Nečase.