Jislové a Davidové se nevydařily střelby a musely obě na dvě trestná kola. Ztráta se pak těžko doháněla. „Je škoda, že to Češi nakonec zkazili. Ze začátku jsme ještě v medaili věřili, ale po čtyřech trestných kolech už jsme ztratili naděje. Prostě to nevyšlo,“ okomentovala těsně po závodě návštěvnice výstaviště Daniela Víktorínová, která přijela z Ostravy. Štafetu sledovala pod obrazovkou s přáteli.

Překvapivými vítězkami hlavně zásluhou Dariji Domračevové jsou Bělorusky, druhé skončily Švédky a třetí Francouzky. Propadly i Němky, které skončily osmé. „Závod byl hlavně specifický v tom, jak foukalo. Podmínky byly tak nevyzpytatelné, že se nedařilo ani Němkám, což byly papírově favoritky závodu a viděli jsme jejich střelbu. Říkala jsem si, že do poslední chvíle nebudeme vědět, kdo to vyhraje,“ řekla bývalá biatlonistka Jiřina Pelcová, která zavítala do redakční zóny Deníku.

Spolu s ní přišla i další bývalá biatlonistka Eva Háková. Obě vlastní zlatou medaili z ženské štafety z roku 1993. „Štafeta je o týmovém nasazení všech čtyřech závodníků. Když jim všechno sedne, může se udělat takový výsledek,“ uvedla Háková.

Kromě nich na besedu dorazili také Slavomír Lener, asistent hokejového trenéra ze zlatého olympijského Nagana před dvaceti lety, nebo tenista Radek Štěpánek. „„V Naganu jsme byli neskutečná parta, fakt jsme od zápasu s Amerikou, který jsme otočili, táhli za jeden provaz. Nikdo neřekl ani slovo, kouč Ivan Hlinka byl obrovská autorita. Třeba Libor Procházka neodehrál v Naganu ani minutu, ale ani necekl,“ prohlásil Lener.

Ten si i zavzpomínal na bujaré oslavy na palubě prezidentského speciálu. „Hlavně prezidentský salonek dostal zabrat,“ sdělil Lener.
Do zóny Deníku dorazil také bývalý tenista Radek Štěpánek, který od prosince vede hvězdného Novaka Djokoviče. „Je to úplně něco jiného než pouze hrát, protože jsem na svého svěřence napojený čtyřiadvacet hodin denně. Přechod byl rychlý, jsem za šanci rád a vážím si toho, že jeden z nejlepších tenistů všech dob věří, že mu mohu pomoct,“ řekl Štěpánek, který také zúčastnil MALL.cz olympijské výzvy.

V pátek se brány Olympijského festivalu otevřou už v půl deváté ráno a návštěvníci budou moci sledovat na velkoplošných obrazovkách semifinálový duel českého národního týmu s ruskými hokejisty.