Následovaly slavnostní recepce, příjetí prezidentem, povýšení do hodnosti podporučíka. A do oběhu brzy vstoupí poštovní známky, na nichž je Synek dekorován olympijskou medailí.

„Už jsme je viděl, je to hodně příjemné. Ale zájem už trochu opadl, tlak je menší. Jen když je mediální akce, pozornost opět vzroste,“ uvedl před úvodním podnikem Českého poháru ve veslování na trenažéru.

V Brně obhájil loňský triumf. „Závod byl téměř na pohodu. Jel jsem, co jsem si před závodem řekl,“ pochvaloval si veslař armádního klubu Dukla Praha. Jeho největším konkurentem byl týmový kolega a bývalý parťak z dvojskifu Milan Doleček.

Favorizovaný Synek zvítězil v čase 5:56,3 minuty. Doleček zaostal o dvě vteřiny. „Oba jsme se soustředili hlavně na to, abychom se kvalifikovali na mistrovství republiky. Chtěli jsme jet pod šest minut, což se povedlo. Žádné hecování mezi námi neproběhlo,“ reagoval na dotaz novinářů Synek.

Za stříbrnou medaili se šestadvacetiletý skifař odměnil motorkou Yamaha. Ale kvůli chladnému počasí se příliš nesvezl. „Na sněhu si moc nezajezdím. Motorka je zazimovaná a připravená na jaro,“ potvrdil.

Dvojnásobného vítěze světového poháru trápila poraněná žebra. S tréninkem začal teprve před týdnem. „Začal jsme pomalu na trenažéru. Je to nutné zlo, ale zase na druhou stranu v zimě se nedá venku veslovat a už jsem si na to zvykl. Ještě mám pět kilo nahoře, ale to už snad brzy shodím,“ smál se Synek.

A co plánuje do nadcházející sezony? „Určitě se pokusím vyhrát mistrovství světa, což se mi ještě nepodařilo,“ prohlásil majitel stříbra z loňského světového šampionátu.