„Máme jednoznačný cíl, kterým je postup na mistrovství Evropy. Vloni nám to uteklo o kousek, letos máme podle mě dobrou pozici. Jednoznačným favoritem naší skupiny jsou Turkyně. Hráčky z Kosova jsou pro nás trochu neznámá, o Rakousku informace máme a myslím, že bychom měli zvládnout obsadit druhé místo. Právě o tu druhou pozici bychom se chtěli porvat. Navíc, nikde není psáno, že bychom nemohli Turkyně porazit. Většinou ovšem tyto týmy světové špičky bývají o trochu lepší," pravil Marek. Na šampionát postoupí ze čtyř kvalifikačních skupin vítězové a také tři nejlepší celky z druhých míst.  

Desátý ročník Memoriálu Marka Těšíka opět hostily kurty Sportovního centra Srbská.
Desátý ročník Memoriálu Marka Těšíka v beachvolejbalu ovládli manželé Paříkovi

Oporou reprezentace by mohla být jedna ze strůjkyň jarního triumfu Králova Pole ve volejbalové extralize Magdalena Bukovská, její start na turnaji je ovšem nejistý. „Uvidíme, jestli jí zdravotní stav dovolí s námi kvalifikaci absolvovat. Pokud Magda nenastoupí, v sestavě zůstane čtrnáct žen, které se teď v Brně připravují,“ poznamenal Marek, jenž má v aktuální nominaci k dispozici i sedmičku volejbalistek se zkušenostmi ze seniorské reprezentace a zápasů Zlaté evropské ligy.

Před turnajem absolvuje národní tým ještě přípravné duely se Slovenskem.

Předprodej vstupenek na kvalifikační turnaj mistrovství Evropy stále běží v síti Ticketportal. Cena celodenní vstupenky pro dospělé v předprodeji je osmdesát korun, na místě stojí stokorunu, mládež do osmnácti let má vstup zdarma.

Program kvalifikace
pátek 21. července

16:00 Rakousko - Turecko
19:00 Česko - Kosovo
sobota 22. července
16:00 Turecko - Kosovo
19:00 Rakousko - Česko
neděle 23. července
16:00 Kosovo - Rakousko
19:00 Turecko - Česko