Akce s názvem Fusion FN9: Cage Fight nabídne deset duelů. Předzápas v brazilském jiu jitsu a dalších devět podle pravidel MMA, thajského boxu a K-1. „Nespíme, náš cíl je posouvat se dál a dělat různorodé galavečery, i když jde jen o klec," uvedl Karaivanov, hlavní trenér a zakladatel pořádajícího Jetsaam Gymu.

Zápasovou listinu tvoří podle jednoduchého klíče: červený roh patří brněnským borcům, kterým vybírá atraktivní soupeře. „Jediná výjimka nastala kvůli zranění Matěje Peňáze, místo něj se mezi domácími představí jediný cizinec Eldar Rafigaev," přiblížil.

Při hledání adekvátních soupeřů sleduje domácí i zahraniční scénu. „Dívám se, kdo jde nahoru, aby nepřijel někdo bezejmenný, koho naši kluci vytřískají. Nevozíme si lidi, abychom měli osmdesátiprocentní pravděpodobnost výhry, chceme vyrovnané protivníky s šancemi půl na půl. Galavečery posuneme kvalitou zápasů," nastínil Karaivanov.

Velkou překážku při domluvě zápasů neznamenají ani tak přemrštěné požadavky zápasníků, jako spíš jejich termínový kalendář. „Pokud se trefíme s datem, na penězích se domluvíme vždycky. Neřeknu jako organizátor: Víc nedostaneš, ber, nebo neber. Jednáme na rovinu a jde o oboustrannou dohodu. Vycházím z toho, že jsem kdysi zápasil a taky se mi nelíbilo, když se mnou někdo zametal a zápasil jsem za pár peněz," objasnil dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa v thajském boxu.

Galavečer začíná v sedm hodin večer a především druhá polovina programu nabídne lákavé duely. Odstartuje ji premiérový souboj brněnského borce Zdeňka Pernici ve smíšeném bojovém umění MMA.

Čeká ho nejzkušenější československý zápasník MMA, sedmatřicetiletý Jaroslav Poborský. „Je to pro mě obrovská výzva. Na MMA se připravuji krátce, takže jsem zvědavý, jak mi to půjde. Každopádně si chci zápas užít," řekl Pernica.

Vrchol Fusion FN9 obstará domácí Tigran Movsisyan z Muay thai Brno, jehož podle pravidel K-1 vyzve Ulimpian Berzeshta z Řecka. „Je to poměrně agresivní a silný kluk, takže to bude řežba. Na souboj doma se těším neskutečně, jelikož jsou to už dva roky, co jsem naposledy zápasil v Brně," uvedl Movsisyan.

Pořádající Jetsaam Gym už tradičně ve spolupráci s nadačním fondem Pro dětský smích přispěje na Kliniku dětské neurologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice Brno. V pondělí tam zápasníci děti navštívili a na pátečním galavečeru opět bude tombola, jejíž výtěžek poputuje na podporu dětí s chronickými nervovými onemocněními.

Klinika takto získala na vybavení už půl milionu korun. „Pomáhat se musí a jsem rád, že lidé při galavečerech soucítí a není jim lhostejné přispět. V nemocnici vidíme, že vybrané peníze mají efekt. Je potřeba, aby pomoc byla dlouhodobá," doplnil Karaivanov.

Hlavní zápasy Fusion FN9: Cage Fight

Váha do 72 kilogramů, pravidla MMA, 3×5 minut:
Zdeněk „Gauny" Pernica (Hron Gym Brno) vs. Jaroslav „Číňan" Poborský (Pro7Sport Praha)

Do 84 kg, MMA, 3×5 min:
Petr Beránek (Jetsaam Gym Brno) vs. Roland Čambal (RSC Gym Nové Zámky, Slovensko)

Do 93 kg, K-1, 3×3 min:
Vasil Ducár (Muay thai Brno) vs. Ivan Bartek (Cerberos Gym Nové Mesto nad Váhom, Slovensko)

Do 93 kg, MMA, 3×5 min:
Eldar Rafigaev (PriMMAt Gym Praha) vs. Dritan Barjamaj (Linec, Rakousko)

Do 70 kg, K-1, 3×3 min:
Tigran Movsisyan (Muay thai Brno) vs. Ulimpian Berzeshta (Alexakis team Corfu, Řecko)