Do branky ji reprezentační trenér Sascha Rhyner poslal ve druhém přípravném utkání, které české florbalistky odehrály ve finském Eerikkilä. „Před zápasem jsem byla hodně nervózní, ale holky i trenéři mi obrovsky pomohli. Při rozcvičce mě chválili za každý zákrok a ptali se, jak se cítím. To mi hodně pomohlo. Do zápasu už jsem šla s čistou hlavou,“ popisuje čtyřiadvacetiletá gólmanka.

Domácí hráčky od prvních minut předváděly svou ofenzivní sílu a Remešová tak v úvodní třetině dostala čtyři branky. „Všechno jsme konzultovali s trenérem brankářů, takže jsem zůstala klidná. Věděla jsem, že jsem mohla chytit jeden gól, ale jinak šlo obrovské chyby v obraně. Góly šly skoro do prázdné branky,“ vysvětluje Remešová.

Zatápěly jí především finské sestry Veera a Oona Kauppiovy, které dohromady nasbíraly sedm kanadských bodů. „Věděli jsme, že jde o nejsilnější finské hráčky. Při přesilovkách pálí prakticky jen ony a když jim střela sedne, je to těžké,“ říká s trpkým úsměvem brněnská hráčka.

Jan Štěrba na prvním tréninku v Brně.
Zbrojovce pomůže zadák Štěrba, kapitán Dreksa v klubu končí

Český výběr nakonec padl 3:8 a porážku 3:5 z prvního přípravného utkání tak neodčinil. „Zápas nám celkově nevyšel. Do obrany jsme nehrály dobře, bylo to velmi náročné. Obzvlášť pětiminutové oslabení na konci zápasu,“ poznamenává reprezentační gólmanka.

Právě hru v oslabení pilovala v extraligovém čtvrtfinále, ve kterém Židenice dopřály pražskému Tatranu v šesti zápasech deset početních výhod. Jak moc se lišila oslabení v domácí nejvyšší soutěži od těch na mezinárodní scéně? „V reprezentaci je to o několik levelů výš,“ má jasno Remešová, která studuje psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

A poznatky ze studia se snaží přenést i do hry. „Četla jsem hodně knížek a snažím se některé věci zařazovat. V budoucnu bych šla ráda cestou sportovní psychologie nebo práce s dětmi,“ odtajňuje.

Útočník Fastavu Zlín Šimon Chwaszcz bude rok hostovat v Líšni.
Rozráží stopery a pálí hlavou. Líšeňská posila Chwaszcz chce do první ligy

Po zápasech dostala od trenéra gólmanek pozitivní zpětnou vazbu. „Rozebrali jsme si video a mluvili o jednotlivých situacích. Chválil mě a poradil, co jsem mohla udělat lépe. Řešili jsme taky, na čem mám do budoucna zapracovat a že extraliga je oproti reprezentaci úplně jinde,“ povídá Remešová.

Jak vidí své šance prosadit se do konečné nominace na mistrovství světa, které je na programu v listopadu ve švédské Uppsale? „Zatím jsem nad tím vůbec nepřemýšlela. Reprezentace má k dispozici několik výborných brankářek. Ať už je to Nikča Příleská, která je momentálně zraněná, nebo Eliška Drbalová. Čeká nás ještě soustředění a Euro Floorball Tour, potom uvidíme. Zatím si vůbec netroufám odhadovat,“ zůstává nohama na zemi odchovanka Nového Města nad Metují.

Zajímavost je, že současná gólmanka Vítkovic Příleská v minulosti hájila barvy Židenic. Brněnský celek tak do reprezentace vyslal už dvě zástupkyně na brankářském postu. „Nemáme v klubu speciální brankářskou přípravu, ale chodím trénovat s kluky, což mi hodně pomáhá. Navíc se Židenicemi nehrajeme na špici tabulky, takže si hodně zachytám. To mě posouvá,“ pochvaluje si Remešová.

Na reprezentační akci sbírala poznatky od dlouholeté opory národního týmu Jany Christianové, která si vyzkoušela angažmá ve Finsku i Švýcarsku. „O situacích jsme si povídaly a sedly si i lidsky. Stejně jako s dalšími holkami. Měli jsme s sebou mentálního kouče a věnovali se společně různým aktivitám. Čas jsme trávili v nádherném sportovním areálu s jezerem. V tomto ohledu bylo všechno skvělé,“ dodává.