Draky nyní vede společně s Hynkem Čapkou a Johnem Husseyem, pod jejichž vedením klub ve středu vstoupí do druhého nejvyššího evropské Poháru C.E.B. „Arnyho konec přišel jako rána z nebe. Musel jsem se k tomu postavit jako nejstarší hráč z týmu. Po problémech a výsledcích, co jsme měli, nastal impulz ke změně. Uvidíme do konce sezony, jak to půjde, zda bude vše klapat,“ sdělil pětačtyřicetiletý Budský.

Nesňal se nyní přesune do kanceláře. „Sešlo se víc faktorů. Od roku 2001 už toho bylo hodně, ale dosud jsem nezažil tak špatné výsledky jako v květnu. Potřebovali jsme novou energii, zatřást s mužstvem, což už jsem nebyl schopný z pozice na hřišti udělat. Proto jsem se rozhodl, že odstoupím, i když u nás to není běžné,“ líčil Nesňal.

V půlce května navíc opustil brněnský celek Dondrei Hubbard, který se vrátil zpět do USA, kde zkusí profesionální soutěž.

Budský zatím v trenérské roli stihl tři utkání proti Hrochům Brno, z nichž Draci získali dvě výhry. Na hřišti si vydobyl velké renomé, coby kouč ovšem dosud vedl jen mládežnické či univerzitní výběry. „Je to na hráčích. Pokud mě nebudou respektovat, nikam se neposuneme. Je klíčové, aby to přijali, musíme šlapat jako jeden člověk,“ uvedl Budský.

Základní část extraligy Draci zakončili na druhé pozici, jenže v nadstavbě jsou až pátí. „Cítím, že změna asi pomohla k lepšímu, stres opadl. Soustředíme se na to, abychom stmelili tým a vše fungovalo jako předtím. Pár rozepří mezi hráči bylo, ale všechno jsme si vyříkali,“ popsal brněnský nadhazovač Ondřej Furko.

Sebevědomí si Draci hodlají zvýšit při Poháru C.E.B, který od středy do neděle pořádají v Komárově a také v areálu Hroch v Jundrově. Vítěz si vyslouží postup do prestižního Poháru mistrů, který nyní hraje šampion Arrows Ostrava. „Nebude to s prstem v nose, ale nemůžeme se zříkat, že bojujeme o finále,“ uznal Nesňal.

V základní skupině domácí celek vždy od půl osmé večer narazí na španělskou Valencii, ukrajinský Kropivnitsky a francouzské Montigny. „Bude to pro nás skvělá zkušenost. Poznáme nové týmy, uvidíme nové tváře. Jsme nadšení, že si zahrajeme proti nejlepším celkům svých zemí,“ těšil se australský kouč nadhazovačů Hussey.

C.E.B. Cup
Skupina A:
Minsk (Bělorusko), Heidenheim Heideköpfe (Německo), Vindija Varaždín (Chorvatsko), Curych Challengers (Švýcarsko)
Skupina B:
Astros Valencia (Španělsko), BioTexCom Kropivnitsky (Ukrajina), Draci Brno, Montigny Cougars (Francie)
Základní skupiny:
středa, čtvrtek, pátek
Hrací časy:
10.30, 15.00, 13.00* a 19.30
Zápasy o umístění:
sobota 10.30 a 13.00*
Semifinále:
sobota 15.00 a 19.30
O udržení: neděle 10.30*
O 3. místo: neděle 13.00
Finále: neděle 18.00
Stadiony: zápasy označené hvězdičkou se hrají ve Sportovním areálu Hroch v Jundorvě, všechny ostatní na Městském baseballovém stadionu v Komárově
Pozn: zápasy Draků ve skupinách i v případném semifinále vždy začínají v 19.30