Lukscheider získal po loňském titulu mistra světa pozici továrního jezdce v MSR Engines, tedy přímo pod křídly fabriky na vývoj a výrobu jetsurfů ve Střelicích u Brna. Po celou letošní sezónu nejen suverénně vítězil nejlepšími časy v kvalifikaci své kategorie, ale dokonce dosahoval vždy i pozice v top pětce nejvyšší kategorie dospělých OPEN.

Seriál světového poháru MotoSurf World Cup 2022 odstartoval letos v Jedovnicích u Brna, kde se Lukscheider kvůli vlastní chybě na startu sesunul na konečné druhé místo. V následujících zastávkách v Mexiku a Itálii již ale dokázal, že je nejlepším jezdcem v této vysoce konkurenční třídě. Boje o body a titul v chorvatském Zadaru probíhaly jak na vodě, tak v technických stanech, ale nakonec na pódium vystoupal opět Alex Lukscheider a obhájil tak svůj evropský i světový titul z roku 2021 následovány soupeři Matyášem Novotným (Jetsurf Aréna Hradec Králové), Denisem Burdou (Jetsurf Pardubice) a Matějem Kožíškem (Hard Racing Team).

Dráhový cyklista brněnské Dukly Tomáš Bábek a jeho kouč Petr Klimeš.
Dráhařům začíná mistrovství světa. Bábek se vrátil tam, kde vládl Evropě

V evropském šampionátu se letos odjely tři závody, v nichž rodák z Brna dvakrát zvítězil ve středočeské Lhotě a německém Berlíně, zatímco na posledním závodě v Hradci Králové si nakonec první místo na trati vybojoval domácí jezdec Matyáš Novotný.

V příští sezoně se Lukscheider už přesune mezi dospělé. „V seniorské kategorii se bude snažit vybojovat alespoň pódiové umístění. Čekají ho výkonnější stroje s možností tuningu a bude bojovat se staršími a velice zkušenými soupeři, jako je pětinásobný mistr světa Lukáš Záhorský nebo dvojnásobný mistr světa a známý motocyklový pilot Jakub Kornfeil,“ nastínila jeho maminka Martina Lukscheider.

Úspěch rodiny Lukscheiderů podpořila i Alexova mladší sestra Linda z týmu Mystic/Liqui Moly, která se umístila na šestém místě v evropském šampionátu. Ve světovém poháru pak vybojovala desátou pozici v kategorii od patnácti let. „Výjimku s přeložením do starší věkové kategorie si vybojovala na základě pódiových umístění v juniorkách v předchozím roce a jejím cílem bylo pilování techniky jízdy vedle těch nejlepších jezdkyň z Kanady, Mexika či Velké Británie,“ doplnila Martina Lukcheider.