Čas na strávení vánočních svátků s blízkými se hráčům i trenérům mmcité smrsknul na dva a půl dne. „Už jedeme v běžném tréninkovém režimu, s rozlosováním nic neuděláme," pokrčil rameny brněnský trenér Zoran Helbich.

Dnešní duel je pro jeho svěřence v lize jediný mezi 17. prosincem a 7. lednem. „Když budu mluvit za mě i za hráče, pauzu bychom uvítali. Hlavně třeba Američané, kteří nemohou nikam odcestovat. A je vždycky lepší, aby člověk ze sociologického hlediska strávil svátky s rodinou či blízkými," argumentoval Helbich.

Vzájemné zápasySezona 2016/2017:
Brno–Kolín 81:90
Sezona 2015/2016:
Brno–Kolín 105:75 b
Kolín–Brno 81:66
Brno–Kolín 79:87
Kolín–Brno 75:65

Pauza by jedenáctému týmu tabulky přišla vhod i kvůli absencím. Radek Pumprla marodí s virózou, Stan Simpson se střevní chřipkou. „V týmu se nám motá už asi měsíc. Ale věřím, že Stan bude na Kolín připravený," hlásil kouč.

Středočeši jsou v tabulce pátí, v prvním letošním duelu na jihu Moravy vyhráli 90:81. „Brno se posílilo, přivedlo vynikajícího amerického rozehrávače, který výborně řídí hru. Je to úplně jiný tým než před měsícem. Uděláme maximum pro vítězství. Může to být klíčová výhra pro náš finální postup do elitní šestky," řekl trenér Kolína Predrag Benáček.

Pro Brňany představuje mezisváteční duel přínos v tom, že navazují na tři výhry za sebou. „Ze sportovního hlediska je to dobře. Kolínu chceme zápas co nejvíc znepříjemnit, první utkání s ním jsme si prohráli směšnými chybami. Takticky jsme nyní zralejší," mínil Helbich.

MARTIN VYMYSLICKÝ
JAN IVAN