Jedenatřicetiletá volejbalistka patřila mezi hlavní opory Šelem při cestě za premiérovým titulem. A při vyhlašování prestižní ankety za to byla náležitě oceněna. „Pro mě je to o to cennější, že jsem se dvakrát vracela k volejbalu po dětech. Je to pro mě zadostiučinění, že sportovní kariéra s dětmi opravdu nekončí," vylíčila Šmídová.

Ta se vrátila do české extraligy těsně před začátkem loňského play-off, tehdy ještě na titul se Šelmami o kousek nedosáhla. Brňanky v rozhodujícím zápase finálové série podlehly městským rivalkám z Králova Pole.

Letos už ale Šelmy nedokázal zastavit nikdo. V play-off prohrály jediný zápas a mohly slavit. „Letošní sezona byla pro nás výjimečná. Po té loňské, která byla také podařená, to letos konečně vyšlo," těšilo nahrávačku.

V prestižní anketě za sebou Šmídová nechala i všechny hráčky současného národního mužstva. „Do téhle konkurence mladých a perspektivních holek už nepatřím. O to víc si ale ocenení vážím. Holky mají celou kariéru před sebou, takže toho dokážou ještě mnohem víc," doplnila.

Hostem podcastu Hanácké ozvěny byl hokejista Martin Zaťovič, moderuje Ivan Němeček, 15. května 2024, Olomouc.
Hanácké ozvěny: Zaťovič o šancích Čechů na MS i budoucnosti v Kometě

Titul nejlepšího volejbalisty patří nadále Marku Šotolovi, který obhájil prvenství. Trenérem roku pak byl zvolen kouč ženské reprezentace Giannis Athanasopoulos.

Výsledky ankety Volejbalista roku

Volejbalistka roku: Pavla Šmídová
Volejbalista roku: Marek Šotola
Trenér roku: Giannis Athanasopoulos
Beachvolejbalový pár – ženy: Barbora Hermannová, Marie-Sára Štochlová
Beachvolejbalový pár – muži: Ondřej Perušič, David Schweiner
Beachvolejbalový trenér: Andrea Tomatis
MVP extraligy žen: Nikola Kvapilová
MVP extraligy mužů: Ignácio Luengas
Rozhodčí roku: Vlastimil Kovář ml.
Trenér roku Under Age U16: Aleš Novák
Trenér roku Under Age: Vojtěch Zach
Celoživotní dílo: ženy 1958 - stříbro ME
Uvedení do Síně slávy: mistři světa Ondřej Perušič, David Schweiner