Začátek souboje při galavečeru Oktagon 21 v brněnské Zoner Bobyhall ovšem přinesl situaci, kdy na něm Debienne zezadu visel a snažil se ho uškrtit. Jenže bojovník Hron gymu a Gauny teamu se z nevýhodné pozice vysmekl. „Ten první pád, co jsem se otočil zády k němu, to nebylo úplně chytré. Chtěl mě škrtit, ale jak jsem se postavil, věřil jsem, že ho sklepu. Když jsem vstal, věděl jsem, že spadne, že mi jen stačí sundat ten háček. Měl jsem měl dost sil na začátku zápasu, takže to bylo docela bez problémů,“ líčil Peňáz.

Rozhodující gól vstřelil litvínovský Tomáš Pospíšil pouhých sedmnáct vteřin poté, co Kometa srovnala.
Neomluvitelný kolaps, znělo z Komety po sprše od Litvínova

Duel rozhodl řadou tvrdých úderů včetně loktů. „Zápas jsem si však moc neužil, protože tam nebyla skoro žádná akce v postoji. Zkoušel jsem zem, ale jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet, takže v pohodě. Nijak extrémně ohrožený jsem se necítil, jen jsem tam trávil zbytečně moc času,“ doplnil.

Vrchol nabídla titulová bitva v lehké váze do 70,3 kilogramu. Slovenská legenda Ivan Buchinger sice obdržel zezačátku několik tvrdých ran, jenže po chvíli krajana Ronalda Paradeisera dostal na zem, kde ho uškrtil.

Čtyřiatřicetiletý Buchinger zdolal o jedenáct let mladšího soupeře za dvě minuty a 29 sekund. Stal se tak majitelem titulového pásu už třetí organizace. „Všechno teď vyšlo a Buki je zpět. Mám vysněný pás,“ zářil vítěz.

Thaiboxer Matěj Peňáz na Oktagon 18.
MMA mě láká čím dál víc, přiznává Peňáz před dalším soubojem v Oktagonu

Další turnaj organizace Oktagon bude volné pokračování projektu Underground s podtitulem The Last Man Standing, naplánované do Brna na 27. února. V pyramidě se představí i domácí thajboxer Tomáš Hron.