Při sobotním galavečeru Oktagon 28 v pražské hale O2 Universum knokautoval Mateusze Strzelczyka z Polska už po minutě a 47 sekundách prvního kola. „Je zkušený, měl asi dvacet profi zápasů. Z videí jsme nakoukali, co dělá, a dobře jsem se nachystal. Byl to dosud asi nejtěžší soupeř v MMA, byť mi to ani nepřišlo, cítil jsem se dobře a šlo to skoro samo,“ uvedl Peňáz.

První tři duely kariéry absolvoval v projektu Underground podle upravených pravidel MMA, následující čtyři bitvy už vyhrál podle platných regulí Oktagonu. A nejdéle se v kleci zdržel čtyři minuty. „Do přípravy investuji hodně času i peněz a myslím, že jsem udělal velký pokrok za poslední rok a půl,“ sdělil čtyřiadvacetiletý bojovník.

Vedle brněnského Hron Gymu se připravuje také v renomovaném klubu Reinders MMA a výrazně změnil přípravu. „Navýšil jsem objem tréninku, zařazuji víc silových prvků. Sedí mi to, i na zemi jsem jistější. Cítím se nejlíp ve své kariéře,“ pravil borec s přezdívkou Money.

Jeho doména coby thajboxera spočívá v postoji. Strzelczyk se ho snažil stáhnout na zem, ale Peňáz si poradil. „Dobrovolně jsem na zem jít nechtěl, zápasilo se v postoji, což mi vyhovovalo. Určitě by nebyla problém ani zem, na tréninku se tam cítím čím dál líp. V některých věcech si i věřím, ale v zápase nechci nic riskovat a zem je pro mě větší risk než postoj,“ líčil brněnský bojovník.

Za měsíc ho v Nizozemsku čeká zápas v thajském boxu v organizaci Glory, v prosinci zase MMA v Oktagonu. Chce obě disciplíny kombinovat. „Rozhodně by to mělo jít, když bude mezi zápasy čas upravit přípravu,“ pronesl.

Oktagon s ním počítá, Peňáz se s organizací dohodl na novém kontraktu. „Doteď jsme vždy podepsali jen na jeden duel, teď to bude na víc zápasů. Mám se nyní utkat se slovenským soupeřem, což patrně bude jeden z taháků večera,“ vyhlížel další bitvu v Oktagonu.