Vedení soutěže totiž zatím nerozhodlo o konečném pořadí ročníku a v případě, že se bude řídit tabulkovým postavením celků po základní části, padne baráž na Brno, které finišovalo první fázi sezony poslední. „Doufám, že to tak nebude. Musíme ale počítat se všemi variantami. Rozhodne se v řádu týdnů. Nebylo by to vůči nám fér, kdybychom měli jít do baráže, vždyť podle aktuálního stavu jsme celkově na devátém místě,“ zmínil nový generální manažer klubu Michal Jimramovský.

Taková varianta skýtá mnoho otazníků. „Nikdo nedokáže říct, co se bude dít. Nevím, ale jak potom případná baráž bude vypadat. Zahraniční hráče jsme logicky poslali domů, nemáme kde trénovat a potom někdy v půli červenci třeba máme hrát baráž?“ tázal se Jimramovský.

Varianta o určení pořadí po základní části je jen jedna z mnoha. Na stole leží i další. „Podle mě bude nejférovější ligu anulovat, že by nikdo nestestupoval. Potom samozřejmě je otázka, co s týmem z první ligy, který chce postupovat. Zaslechl jsem už něco o eventuální variantě například divoké karty. Ale to už je velká spekulace,“ poznamenal Jimramovský.

Brněnští basketbalisté nicméně i přes současnou nucenou karanténu pokračují v rámci možností v tréninku. „Do konce března máme volno, ale dostali jsme každý individuální tréninkový plán. Posiluji a do toho chodívám běhat,“ popsal svou přípravu reprezentační křídelník ve službách mmcité Radek Farský.

Brňané se přitom před přerušením soutěže pyšnili vynikající formou. Vyhráli všech pět zápasů nadstavby A2. „Strašně nás předčasný konec mrzí, protože jsme se dostali na vítěznou vlnu a konečně začali ukazovat, na co máme. Zároveň si tým sedl. Samozřejmě ale zvítězil zdravý rozum, teď jde především o zdraví lidí,“ popsala dvacetiletá opora brněnského celku.

I přes slibný konec sezony zůstává za letošním účinkováním brněnských basketbalistů v lize mírná pachuť. V základní části mmcité vyhrálo jen tři ze dvaadvaceti duelů. „Jsem ze sezony zklamaný. Čekal jsem daleko víc. Na druhou stranu je super, že jsme nesložili zbraně a hrozně si cením, že jsme nakonec dokázali, že můžeme fungovat jako tým,“ podotkl Farský.

Mmcité1 Basket Brno
Základní část
Počet zápasů: 22
Zápasová bilance: 3 výhry, 19 proher
Postavení v tabulce: 12. místo z 12
Nadstavba A2
Počet zápasů: 5 Zápasová bilance: 5 výher, 0 proher
Postavení v tabulce: 1. místo ze 4