Dostal kontrakt na tři roky a nejspíš do konce toho letošního se dočká prvního souboje. „Je to největší a nejstarší organizace Bare-knuckle boxu, má dlouhou tradici, berou jen zkušené borce, žádné amatéry. Kdybych dělal MMA, přirovnám to k podpisu s UFC, která má nejlepší zápasníky,“ hledá paralelu s elitní ligou smíšených bojových umění.

Premiéru si měl odbýt už na konci února pod jiným promotérem v anglickém městečku Stoke-on-Trent nedaleko Manchesteru, soupeř však nenastoupil. Pernica místo toho stanul v klasickém boxu proti váhově těžšímu soupeři. Zvítězil knokautem ve druhém kole.

Přes známé z Nizozemska se pak dostal k podpisu s britskou BKB. „Její zástupci se dívají po světě, berou boxery z různých zemí i třeba z Mexika, aby získali víc národností. Nakontaktoval jsem se na hlavního manažera, který chtěl, ať pošlu fotky ze zápasů, videa, můj rekord. Líbily si mu mé zkušenosti. Kdybych měl deset ušmudlaných duelů, nedomluvíme se spolupráci,“ říká Pernica, který už absolvoval osmdesát profesionálních zápasů v různých stylech: dle pravidel MMA,K-1, thajského i klasického boxu.

Teď čelí další výzvě. „Je to fakt syrový boj, nejsou tam rukavice, připomíná to začátky boxu, kdy je borci taky neměli. Tohle je návrat zpátky, je to tvrdé a pro lidi zajímavé. Myslím, že za pár let se ve sledovanosti vyrovná MMA,“ míní bojovník z Hron gymu a Gauny teamu. „Do americké organizace teď verbují Mikea Tysona,“ zmiňuje bývalého světového šampiona těžké váhy v boxu a známého bouřliváka z USA.

Bare-knuckle boxing ovšem přináší větší bolest i vyšší riziko zranění. „Člověk musí být odolnější a tvrdší. Není to sranda, musím si dávat pozor, jak a kam boxuju. Jdu do toho s tím, že hrozí zranění. Cítím však nový náboj, chci zkusit box bez rukavic na tři roky a pak se na zápasy vykašlu. Peníze jsou zajímavější než u nás,“ podotýká třiatřicetiletý Pernica.

Gauny, jak se mu přezdívá, tvrdšímu stylu také přizpůsobuje trénink. „Při sparingu někdy používáme malé rukavice pro MMA, do toho zoceluji klouby mlácením holýma rukama do prkna nebo na pytel,“ popisuje dvojnásobný český mistr v kickboxu a trojnásobný v thajském boxu, jenž vlastní také bronz z mistrovství Evropy v K-1.

Zpočátku měl stále zakrvácené ruce, stopy nechával i na dřevě. „Teď už nekrvácí, mám takové jizvy či mozoly. Ale když někoho trefím blbě do čela, ruku si stejně zlomím. Prkno slouží jako prevence, když se používá dlouhodobě třeba rok, údajně se změní struktura kostí, zpevní se. Nejsou tak náchylné na zranění, ale to mi nikdo nezaručí,“ dodává Pernica.